Zawody wędkarskie osób niepełnosprawnych – Przyborów 10.07.2007r.

W dniu 10 lipca na wodach Niezależnej Wspólnoty Wędkarskiej w Przyborowiu odbyły się zorganizowane przez Niezależną Wspólnotę Wędkarską w Brzesku, Warsztat Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzesku zawody wędkarskie osób niepełnosprawnych. Swoją obecnością zaszczycili nas: Radny Sejmiku Małopolskiego pan Adam Kwaśniak, Prezes NWW pan Tomasz Woda wraz z zarządem koła, Dyrektor ŚDS w Bochni pani Barbara Hałas oraz kierownik WTZ Proszówki pan Edward Firek. W zawodach udział wzięły drużyny: WTZ Kraków os. Górali, WTZ Proszówki, WTZ Zawada Uszewska, ŚDS w Bochni, Ś D S w Brzesku. Każda drużyna składała się od trzech do sześciu osób wędkujących.
O godz.9.30 wszystkich przybyłych powitali: kierownik WTZ Zawada Uszewska – Marian Piech , wiceprezes Zarządu NWW pan Wiesław Zając oraz dyrektor ŚDS w Brzesku pani Jolanta Piech. Po uroczystym rozpoczęciu zawodów pan Wiesław zademonstrował uczestnikom zawodów w jaki sposób należy prawidłowo przygotować zanętę, po czym wszyscy udali się na wyznaczone stanowiska. W czasie gdy reprezentanci poszczególnych jednostek starali się przechytrzyć ryby, pozostali uczestnicy spotkania zajęli się wspólnym grillowaniem gdzie wspólnie śpiewane piosenki przy akompaniamencie gitary znakomicie integrowały uczestników. O godzinie 13.30 nastąpiło zakończenie zawodów. Po podsumowaniu wyników okazało się, iż w czasie zawodów złowiono: Karp- 5 szt, Sumik karłowaty – 10 szt, Okoń – 25 szt, Płoć- 4 szt. Największym okazem złowionym w czasie zawodów okazał się karp o wadze 2,5 kg złowiony przez drużynę ŚDS w Brzesku a największą ilość ryb złowiła drużyna WTZ os. Górali z Krakowa. W imprezie integracyjnej połączonej z zawodami wędkarskimi wzięły udział 84 osoby.
Serdecznie dziękujemy Zarządowi Niezależnej Wspólnoty Wędkarskiej z Brzeska za przygotowanie i zapewnienie bezpieczeństwa w czasie trwania zawodów naszym uczestnikom.