Zawody Strzeleckie – Bochnia – 20.10.2015

Dnia 20.10.2015 r. odbyły się Zawody Strzeleckie organizowane przez WTZ Proszówki działające przy stowarzyszeniu „Amicis Hominis” Bocheńskiej Spółdzielni Inwalidów a także Dyrekcję I liceum ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni, Starostwa Powiatowego i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni.
Zawody odbyły się o godz. 9.45 w piwnicach budynku Strzelnicy Sportowej I LO w Bochni. Po oficjalnym otwarciu przez Kierownika WTZ Edwarda Firka, przystąpiono do strzeleckiej rywalizacji z uczestnikami zaproszonych jednostek: WTZ Łyszkowice, WTZ Stróże, WTZ Łapanów, WTZ Proszówki i WTZ Zawada Uszewska, WTZ Kraków i SOSW w Bochni. Naszą drużynę reprezentowali: Szymon Nieć, Paweł Gołąb, Jacek Niemiec, Dominik Skwarło, Janusz Widlak. Wszyscy zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z odległości 10 m z dziesięcioma strzałami do wykonania. W kwalifikacji indywidualnej nasi uczestnicy zdobyli wysokie miejsca na podium ex aequo Szymon Nieć i Paweł Gołąb zajęli I miejsca. W kwalifikacji drużynowej nasza drużyna uzyskała II miejsce.
Po zakończonych zmaganiach wszyscy zaproszeni goście mogli się posilić i wziąć udział wspólnej zabawie.Wszystkie przybyłe drużyny otrzymały nagrody, a zawodnicy otrzymali upominki.