Wycieczka w Góry Stołowe

W dniach 26.06.2012 -29.06.2012 r. uczestnicy wraz z kadrą WTZ wzięli udział w wycieczce w Góry Stołowe masywie górskim w Sudetach Środkowych. 26 czerwca wyruszyliśmy warsztatowymi busami o godzinie 06:00. Po około 8 godzinach podróży dotarliśmy na miejsce i zostaliśmy zakwaterowani w Domu gościnnym – ” Radków Góry Stołowe” w Radkowie. W pierwszy dzień po przyjeździe posililiśmy się obiadem a następnie po krótkim odpoczynku udaliśmy się w krótki spacer po okolicy. W godzinach wieczornych był zorganizowany wieczorek grillowy.
Następnego dnia po śniadaniu mieliśmy już umówionego wcześniej przewodnika, ok. godz. 9.15 wyruszyliśmy na spotkanie z przygodą. Rozpoczęliśmy swoją trasę od Szczelińca Wielkiego i Błędnych Skał tzw. „skalnym labiryntem” w rezerwacie Gór Stołowych. Po wyczerpującej trasie udaliśmy się na bardziej relaksacyjną wycieczkę do miejscowości uzdrowiskowej Kudowa Zdrój. Mieliśmy okazję przespacerować przez zabytkowy park zdrojowy napotykając się na „pająka”, z którego można było napić się wód mineralnych.
W trzecim dniu wycieczki mieliśmy okazje zwiedzać ruchomą szopkę i Sanktuarium w Wambierzycach a także mini-zoo i skansen wsi. Kolejnym i także atrakcyjnym punktem wycieczki było Muzeum Górnictwa w Nowej Rudzie. W godzinach wieczornych była zorganizowana dyskoteka a także poczęstunek.
W ostatnim dniu pobytu wyruszyliśmy z Domu Gościnnego w Radkowie do miejscowości Kletno gdzie mieliśmy możliwość zwiedzania Jaskini Niedźwiedziej. Po czterdziesto minutowym zwiedzaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.