WYCIECZKA DO SOLINY 09-12.07.2019r.

Dnia 09.07.2019r. tj we wtorek w godzinach porannych wyjechaliśmy na czterodniową wycieczkę nad Jezioro Solińskie do miejscowości Solina .

W wycieczce brało udział  54 uczestników, w tym kilkoro rodziców (opiekunów) oraz 9 instruktorów.

W drodze do Soliny zatrzymaliśmy się w Sanoku aby  zwiedzić Zamek Królewski oraz Muzeum Budownictwa Ludowego – Skansen w Sanoku.

Do Soliny dojechaliśmy ok. godz 16:00. Zostaliśmy zakwaterowani w ośrodku wypoczynkowym „Halicz”. Pogoda była zmienna. Większość czasu spędzaliśmy na zwiedzaniu okolicy oraz atrakcyjnych miejsc w pobliskich miejscowościach.                         

Jednym z pierwszych miejsc które odwiedziliśmy to  Zapora w Solinie, która ma 81,8 m wysokości i 664 m długości, jest najwyższa w Polsce.

W drugim dniu cała grupa wybrała się na rejs statkiem z tarasem po Solińskim Jeziorze. Podczas rejsu przewodnik opowiadał o historii i nie tylko jeziora. Można było pooglądać piękne widoki, Pan Kapitan podczas rejsu zapraszał do potrzymania sterów i przymierzenia czapki kapitańskiej. Po rejsie nastąpiła chwila odpoczynku, gdzie każdy mógł podziwiać widoki oraz korzystać z uroków Soliny, w  godzinach wieczornych odbyła się zabawa taneczna dla naszych podopiecznych.

W kolejnym dniu wycieczki wszyscy wybrali się do Cisnej, gdzie cała grupa udała się w przejażdżkę Bieszczadzką Kolejką Leśną – kolej wąskotorowa w Bieszczadach o szerokości toru 750 mm, będąca najwyżej położoną linią wąskotorową w Polsce.

Po czym udaliśmy się do Leśnego Zwierzyńca w Lisznej, mini zoo jest prowadzone przez leśniczego Tomasza Gawrycha z żoną Joanną. Znajduje się tutaj sporo ciekawych gatunków ssaków oraz ptaków między innymi daniele, jelenie, muflony, dziki, i wiele innych. W sumie w zwierzyńcu znajduje się ponad 30 różnych gatunków zwierząt, atrakcją wieczoru było ognisko  przy muzyce .

Pobyt w Solinie zakończyliśmy w piątek w godzinach porannych.  W drodze powrotnej zawitaliśmy do Łańcuta gdzie zwiedziliśmy Zamek Lubomirskich i Potockich w Łańcucie.  Nasi podopieczni mogli podziwiać Najważniejsze sale zamku m.in.: Salę Balową, Jadalnie Wielką, Salę Kolumnową, Teatr Dworski, Galeria Rzeźb oraz Stajnie oraz Wozownię.

Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi  późnym popołudniem wróciliśmy do swoich domów.