Wycieczka do Łazów 5-9.06.2017

WYCIECZKA DO ŁAZÓW 5-9.06.2017
Dnia 04.06.2017 r. tj w niedzielę o godz 20:00 wyjechaliśmy na pięciodniowa wycieczkę nad morze do małej miejscowości wypoczynkowej Łazy. W wycieczce brało udział 30 uczestników, 13 rodziców (opiekunów) oraz 9 instruktorów.
Do Łazów dojechaliśmy ok.godz 9:00 w poniedziałek. Zostaliśmy zakwaterowani w ośrodku wczasowym FALA 1. Pogoda była zmienna. Większość czasu spędzaliśmy na plaży spacerując oraz opalając się. Łazy to najmniejsze sołectwo gminy Mielno. Liczba mieszkańców 86. Charakterystyczna dla tej nadmorskiej miejscowości jest długa piaszczysta plaża. Z miejscowością sąsiadują również dwa jeziora. Ośrodek w którym byliśmy zakwaterowani mieścił się ok. 300m od plaży. Pokoje były bardzo komfortowe, wyposażone w telewizor, lodówkę oraz każdy pokój miał swoją łazienkę. Właściciele ośrodka zadbali żeby nie brakowało nam atrakcji. Drugiego dnia pobytu uczestniczyliśmy w wycieczce do Kołobrzegu gdzie miedzy innymi zwiedziliśmy Oceanarium.
Oceanarium w Kołobrzegu umożliwia swoim zwiedzającym obserwowanie fascynującego, podwodnego świata. Można w nim zobaczyć ryby takie jak piranie, arwany, mureny czy też rogatnice. Są tutaj również płaszczki, przeróżne ukwiały, a nawet rekiny rafowe.
Czwartego dnia pobytu pojechaliśmy do Koszalina gdzie przez kilka godzin odpoczywaliśmy w Parku Wodnym.
Park Wodny Koszalin to jeden z najnowocześniejszych i największych aquaparków w Polsce, którego jednym z głównych atutów jest położenie. Obiekt znajduje się u podnóża Góry Chełmskiej w bliskim otoczeniu lasów i rozległych rekreacyjnych terenów zielonych. Wyjątkowa lokalizacja kompleksu zapewnia przyjemny i pełen dobrych emocji wypoczynek z dala od codziennego zgiełku. Bogata oferta i jej różnorodność pozwala, aby każdy znalazł tu relaks i odpoczynek. W strefie rekreacyjnej Parku Wodnego znajduje się sześć basenów, z których dwa umiejscowione są w strefie zewnętrznej aquaparku z czego jeden czynny jest przez cały rok, natomiast w wewnętrznej strefie rekreacji były m.in. basen sportowy, basen do nauki pływania, basen dla dzieci, rwącą rzekę, sztuczną falę, i wiele innych atrakcji. Dodatkowo w części rekreacyjnej można było korzystać z leżanek basenowych, wodospadów rurowych, gejzerów powietrznych, jacuzzi, ściennych masażerów oraz oczywiście zjeżdżalni wodnych, których Park Wodny ma sześć w swojej ofercie. Najdłuższa z nich to Anakonda mierząca 176 m długości.
Pobyt w Łazach zakończyliśmy w piątek wieczorem. Morze żegnaliśmy ze smutkiem i nadzieją, że w krótce znowu tu wrócimy.