VI Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Gnojniku – 12.06.2008r.

W dniu 12.06.2008r., odbyła się VI Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Gnojniku. Organizatorem tegorocznej spartakiady było Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej. W zawodach udział wzięli uczestnicy z następujących warsztatów: Proszówki, Brzesko, Kraków, Siołkowa, Stróże, Podolany, Dąbrowa Tarnowska, Trzebinia, Zawada Uszewska oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzesku. Oficjalne rozpoczęcie Spartakiady odbyło się 0 godzinie 10.00, na stadionie w Gnojniku. Swoje przemówienie wygłosili Prezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” Ewa Cierniak-Lambert, oraz wójt Gminy Gnojnik Wojciech Rzepa.
Rozegrano 5 konkurencji sportowych: rzut woreczkiem do celu dziewczyny, rzut piłką lekarską chłopcy, sztafeta integracyjna chłopcy i dziewczyny, tor przeszkód(slalom z piłką dziewczyny i chłopcy oraz piłki do celu na chuście animacyjnej. Uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w poszczególnych konkurencjach.
Jako pierwsze rozpoczęto zawody w rzucie woreczkiem do celu dziewczyn. Później rozegrano zawody w rzucie piłką lekarską, chłopców. Nasi zawodnicy jak zwykle pokazali na co ich stać .Janusz Widlak zajął I miejsce w rzucie piłką lekarską, a tym samym obronił tytuł mistrza ubiegłego roku. Kolejną konkurencją, którą przeprowadzono była sztafeta integracyjna(mieszana) dziewczyn i chłopców. Po niej rozegrano konkurencję slalom z piłką dziewczyn i chłopców. Nasi zawodnicy wykazali się dużą sprawnością i umiejętnościami gdyż Paweł Gołąb i Urszula Tekiela zajęli II miejsce odpowiednio w kategorii chłopców i dziewczyn. Na koniec przeprowadzono konkurencje w rzucie piłeczkami do celu na chuście animacyjnej. Była to konkurencja drużynowa. Nasi zawodnicy zajęli w tej konkurencji II miejsce. Wszyscy uczestnicy ,biorący udział w zawodach otrzymali medale i puchary, jak również nagrody rzeczowe.
Po zakończeniu wszystkich dyscyplin sportowych wszyscy mogli uzupełnić spalone kalorie pysznym obiadem. Po obiedzie odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników. Nagrody wręczali prezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” Ewa Cierniak-Lambert oraz kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Marian Piech. Oficjalne zamknięcie Spartakiady odbyło się w późnych godzinach popołudniowych.