Konkurs na szopkę – grudzień 2006

W grudniu 2006 roku Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku ogłosił konkurs na szopkę  oraz ozdobę choinkową. W konkursie udział brały  przedszkola, szkoły podstawowe,  gimnazja,  szkoły ponad gimnazjalne z terenu Powiatu Brzeskiego oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej z Brzeska i Zawady Uszewskiej. W konkursie wzięło udział ponad 100 prac. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się dnia 2007.01.04. o godzinie 17.00 w Piwnicy Brzeskiej. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości przez Dyrektora  MOK Panią Mgr Małgorzatę Cuber, po czym nastąpił moment ogłoszenia wyników. Pierwszą nagrodę w konkursie zdobył uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej  Kowalczyk Przemysław. W związku z tym iż rozdanie nagród odbyło się wieczorem a  Przemek jest mieszkańcem Iwkowej, w jego imieniu nagrodę odebrała Ania Klimek.
To dla nas ogromny sukces. Zajęcie I miejsca w tym konkursie dało naszym podopiecznym  wiele satysfakcji i radości. Działamy dopiero od dwóch lat a możemy już poszczycić się wieloma nagrodami. Zadowolenie nasze jest tym większe iż poziom konkursu w tym roku był wyjątkowo wysoki. Chcę przy tej okazji podziękować wszystkim instruktorom WTZ Zawada za olbrzymią pracę wykonywaną codziennie z uczestnikami  dzięki której  możliwe jest osiąganie sukcesów w różnych zawodach i konkursach  przez  nasze Warsztaty. Uroczystość uświetnił zespół muzyczny „Betlejem”,  który zaprosił  wszystkich obecnych do wspólnego kolędowania. W  dalszej części wieczoru  prezentowany  był dorobek literacki  uczniów szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. Uczniowie zaprezentowali swoje wiersze oraz fragmenty prozy.
„Otrzymanie tej nagrody mam nadzieję zapoczątkowało kolejny rok sukcesów WTZ w Zawadzie Uszewskiej. Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu Kierownika  Pana Mariana Piecha oraz całej kadry instruktorskiej  Warsztatu Terapii Zajęciowej ten sukces był możliwy” – powiedziała Pani Ewa Cierniak- Lambert  Prezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”