Dąbrowa Tarnowska – 21.02.2012r.

Dąbrowa Tarnowska 21.02.2012r. Grupa uczestników wraz z opiekunami i kierownikiem warsztatu Panem Marianem Piechem wzięła udział w wyjeździe na spotkanie do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej.
Po przybyciu na miejsce o godzinie 10:00 przywitał nas kierownik tychże warsztatów Pan Ryszard Micek z całą kadrą przedstawiając osiągnięcia w związku z działalnością WTZ.
Pierwsza część spotkania miała charakter edukacyjny. Na początek został zaprezentowany krótki film pt: „Uwolnić dobro” opowiadający o dokonaniach wiceprezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” oraz o jego bieżącej działalności i planach na przyszłość. Stowarzyszenie to jest jednostką założycielską WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej. Następnym punktem spotkania był występ zespołu „GOLDEN BOYS” który składał się z trzech uczestników WTZ oraz instruktora prowadzącego zajęcia muzykoterapeutyczne. Po występie ogłoszono przerwę na posiłek i zwiedzanie placówki, po czym zostaliśmy zaproszeni na prelekcję pt: „Terapia psychologiczna” prowadzona przez Panią psycholog Stanisławę Waniołek.
Ostatnim punktem spotkania była zabawa taneczna. Wszyscy uczestnicy tańczyli przy akompaniamencie zespołu „GOLDEN BOYS”. Uczestnicy wracając do domu byli zadowoleni i bogatsi o nowe wiadomości.