Wyjazd do Białegostoku – 14.05.2012r.

W dniu 14 maja 9-osobowa grupa teatralna uczestników naszego warsztatu wraz z opiekunami wyruszyła do Białegostoku z przygotowanym przedstawieniem pt. ,, Przebudzenie”. Wśród opiekunów grupy byli: M. Wiśniowska, J. Matus, J. Cabała oraz kierownik placówki M. Piech. Za kierownicą warsztatowego busa zasiadł R. Stec, który bezpiecznie dowiózł nas do celu kilkugodzinnej podróży. O godz. 17 dotarliśmy do Wasilkowa i zostaliśmy zakwaterowani w hotelu „Nad zalewem”, gdzie organizatorzy imprezy przygotowali dla wszystkich uczestników przeglądu grila, dyskotekę i nocleg.
Następnego dnia tj. 15 maja wzięliśmy udział w XIX Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych Domów Pomocy Społecznej zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Otwierajmy Serca”.
Nasz występ spotkał się z dużym uznaniem dla naszych aktorów, zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami oraz pamiątkową nagrodą. Po zakończonych występach zwiedziliśmy największa w Polsce cerkiew św. Mikołaja znajdującą się w Białymstoku, po której oprowadzał nas kierownik warsztatu z Hajnówki pan Michał.
Następnie celem naszej podróży była Hajnówka do której zaprosił nas zaprzyjaźniony warsztat. Kierownik oprowadził nas po budynku warsztatu, pokazał nam pracownie oraz piękne prace swoich podopiecznych w tym nietypową pracownię ikon.
Kolejny dzień naszego pobytu w Hajnówce pełny był atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez kadrę WTZ Hajnówka. Zorganizowano nam wycieczkę do Białowieży leżącej w samym środku Puszczy Białowieskiej. Zwiedzaliśmy Muzeum Przyrodnicze, zabytkowy park oraz dworzec kolejowy z czasów cara Aleksandra II, zorganizowano nam przejażdżkę kolejką po Białowieży. Zwiedzanie zakończyło się w starym skansenie przy ognisku, gdzie częstowano nas regionalnym daniem i napojem.
W ostatnim dniu naszego pobytu, rano odbyliśmy podróż kolejką po Puszczy Białowieskiej, a po niej zaproszono nas na pożegnalny poczęstunek w budynku warsztatu. Na koniec wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe ikony wykonane przez uczestników WTZ Hajnówka. W drogę powrotną wyruszyliśmy o godz. 13.00.