54 Zintegrowana Zimowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych – 28.02.2009r.

Dnia 28.02.2009 Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej wraz z kadrą wzięli udział w wyjeździe do miejscowości Ptaszkowa gdzie odbyła się 54 Zintegrowana Zimowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Nasze Warsztaty reprezentowali: Daniel Wągroda, Jarosław Nosek, Paweł Gołąb, Janusz Widlak, Szymon Nieć, Urszula Tekiela, Anna Klimek, Iwona Pindor, Mirosław Mazurkiewicz, Maria Papież.
Po przybyciu do ośrodka sportów zimowych w Ptaszkowej, nastąpiło przywitanie zaproszonych gości z Polski i Francji. Kolejno uroczystego otwarcie dokonał Senator RP Stanisław Kogut wraz z zaproszonymi Konsulem RP w Monachium. Po uroczystym rozpoczęciu Spartakiady zaproszono uczestników z przybyłych 20 warsztatów do udziału w konkurencjach które przygotowano na stoku narciarskim.
Uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w następujących konkurencjach : indywidualnie- rzut do bałwanka dziewczęta i chłopcy, zjazd na ślizgach indywidualnie chłopcy i dziewczęta, zjazd na dętce drużynowo.
Po zakończeniu konkurencji nastąpiło podliczanie zdobytych punktów przez reprezentantów poszczególnych Warsztatów. Nasi uczestnicy uplasowali się na następujących miejscach: Paweł Gołąb zdobył I miejsce w ślizgu indywidualnym na dętce, Mirosław Mazurkiewicz zdobył I miejsce w rzucie do bałwanka, II miejsce otrzymała Urszula Tekiela za rzut do bałwanka, a drużynowo zajęliśmy IV miejsce w zjeździe na dętce. W ogólnej kwalifikacji zdobyliśmy I miejsce za które otrzymaliśmy złoty puchar. W trakcie zawodów mogliśmy się posilić pyszną wojskowa grochówką. Po zakończonych zawodach ogłoszono wyniki i wręczono dyplomy. Każdy z biorących udział w zawodach otrzymał medale i nagrody, które wręczał Stanisław Kogut wraz z konsulem RP w Monachium. Po zakończonej części sportowej i spożytym posiłku udaliśmy się dumni i szczęśliwi do domu.
Zdobycie I miejsca w tej spartakiadzie jest dla naszych Warsztatów olbrzymim sukcesem tym większym, iż w roku bieżącym w spartakiadzie wzięła udział rekordowa ilość reprezentacji poszczególnych Warsztatów. Sukces nasz możliwy był dzięki wytrwałości naszych uczestników oraz ciężkiej pracy kadry przygotowującej uczestników do tych zawodów. Za tę pracę włożoną w przygotowanie młodzieży pragnę całej kadrze WTZ w Zawadzie Uszewskiej gorąco podziękować.
Marian Piech