XI Integracyjna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych – 21.06.2013

W dniu 21.06.2013 r. odbyła się XI Integracyjna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami byli Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” w Gnojniku oraz Warsztat Terapii Zajęciowej z Zawady Uszewskiej. W Spartakiadzie wzięły udział Osoby Niepełnosprawne z WTZ Proszówki, WTZ Stróże, ŚDS Brzesko, WTZ Siołkowa, WTZ Zawada Uszewska, DPS Brzesko, WTZ Dąbrowa Tarnowska. Zawody sportowe ze względu na sprzyjające warunki pogodowe odbyły się na stadionie sportowym LKS Pagen w Gnojniku. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Prezes Stowarzyszenia Pomocna Dłoń Ewa Cierniak-Lambert, Dyrektor PCPR w Brzesku Stanisław Lambert, v-ce Dyrektor Magdalena Twaróg, Wójt Gminy Gnojnik Sławomir Paterek, Dyrektor Gimnazjum w Gnojniku Mirosław Mietła.
Gości zaproszonych przywitała Prezes Stowarzyszenia Pomocna Dłoń Ewa Cierniak-Lambert oraz Kierownik WTZ Marian Piech. Wszyscy biorący udział w spartakiadzie otrzymali napoje oraz gorący posiłek po zakończeniu części sportowej. Spartakiada rozpoczęła się o godzinie 10.00, a zakończyła o 14.00. Rozgrywano następujące konkurencje: Konkurencje indywidualne:
-Rzut piłką lekarską – chłopcy
-Rzut woreczkiem do kosza – dziewczęta
-Bieg z paletką na czas – mieszane
Konkurencje drużynowe:
– Bieg w sztafecie – mieszane
-Piłki do celu -chustą animacyjną
Podczas rozgrywanych konkurencji uczestnicy z wielkim zaangażowaniem i chęcią walczyli o jak najlepsze wyniki. W tych zmaganiach pomagała aplauzem publiczność zebrana na trybunach. Po zakończonych zmaganiach sportowych przyszedł czas na podliczenie punktacji w poszczególnych konkurencjach. Trzy pierwsze miejsca w każdej konkurencji nagrodzono nagrodami rzeczowymi i pucharami. Wręczono także dyplomy poszczególnym grupom przybyłym na Spartakiadę za udział w zawodach. Wszyscy uczestnicy bez względu na sprawność czy wiek aktywnie włączali się w gry i zabawy sportowe, to stwarza możliwości odnalezienia siebie w różnych rolach, wzmacnia więzi, oraz wytwarza poczucie przynależności do drużyny. Cieszymy się z sukcesów osiągniętych przez wszystkich uczestników spartakiady.