Wycieczka do Tyńca 06.12.2013

Dnia 6 grudnia 2013r odbyła się wycieczka do Tyńca. Wzięło w niej udział 61 uczestników warsztatu i opiekunów, w tym kilkoro rodziców. Ze względu na dużą liczbę uczestników wycieczka odbywała się autokarem oraz warsztatowym busem. Trasa i godziny odjazdu uczestników odbywały się wg ustalonego wcześniej planu.
Wycieczkę zorganizowały: A.Szot i M. Wiśniowska. Celem wycieczki było zapoznanie się z historią i zwiedzanie najstarszego w Polsce klasztoru benedyktyńskiego z czasów średniowiecza.
Opactwo tynieckie położone jest nad samym brzegiem Wisły, z dala od miejskiego zgiełku i hałasu. Po krużgankach klasztoru benedyktynów oprowadziła nas pani przewodnik, która ciekawie opowiadała o historii i tradycji Opactwa. W klasztorze zwiedziliśmy także Muzeum, odwiedziliśmy przyklasztorną księgarnię i sklepik z produktami benedyktyńskimi ,gdzie można było zakupić pamiątki. Następnie udaliśmy się na obiad, smakując dań kuchni klasztornej.
Z Tyńca udaliśmy się do Krakowa do Cinema City Zakopianka. Tam obejrzeliśmy film przygodowy pt. „Gdzie jest gwiazdka”. To adaptacja norweskiej baśni bożonarodzeniowej.
Wycieczka pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, silnego wiatru – była wspaniałym prezentem mikołajowym i dała wiele radości i zadowolenia naszym podopiecznym.