Wycieczka do Krynicy

W wycieczce do Krynicy wzięło udział 17 uczestników wraz z opiekunami – instruktorami oraz kierownik WTZ.
Wyjazd busami warsztatowymi nastąpił w poniedziałek o godzinie 9:00. Do pensjonatu „Józefa „przyjechaliśmy na godzinę 11.30.Zostaliśmy zakwaterowani , a następnie zjedliśmy smaczny obiad. Krynica przywitała nas słońcem, choć temperatura nie była dla nas już zbyt łaskawa. Popołudnie poniedziałkowe spędziliśmy na spacerach po Krynicy. Wieczorem, po kolacji zorganizowano dyskotekę , na której wszyscy świetnie się bawili.
Wtorek przywitał nas deszczem, ale to nie przeszkodziło nam w nowych przygodach .Zaplanowany wyjazd kolejką gondolową na Jaworzynę został odwołany z powodu złych warunków pogodowych. Wybraliśmy się więc do Kamiannej ,gdzie znajduje się skansen pszczelarski. Od przewodnika dowiedzieliśmy się ciekawych wiadomości o pszczołach. Mieliśmy okazję pokosztować miodu a także zakupić różne produkty z wosku pszczelego, miodu i wiele innych.
Wtorek to także wypoczynek w grocie solnej. Wszyscy skorzystali z tego dobrodziejstwa, niektórzy nawet dwukrotnie , a wieczorem świetnie bawiliśmy się przy karaoke.
W środę, po śniadaniu wybraliśmy się busami do niedaleko oddalonej Muszyny. Zwiedziliśmy tam Muzeum Państwa Muszyńskiego, poznaliśmy ciekawe historie o dawnych czasach, ludności żyjącej na tych terenach, ich codziennym życiu. Pogoda w tym dniu poprawiła się, zaświeciło słońce więc wybraliśmy się na górę zobaczyć ruiny zamku.
Nasz wyprawa trochę się przedłużyła, przeszliśmy spory kawał grzbietem góry, podziwiając jesienne krajobrazy i wdychając leśne sosnowe powietrze. Wreszcie dotarliśmy do ruin, gdzie na placu widokowym zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Zmęczeni wróciliśmy na obiad do Krynicy aby popołudniu wysłuchać koncertu Orkiestry Zdrojowej w sali koncertowej Pijalni Głównej. Nasi uczestnicy po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć i wysłuchać takiego pięknego koncertu. W tym dniu po kolacji znów w pensjonacie ” Józefa” rozbrzmiała muzyka, wszyscy śpiewali karaoke.
Następnego dnia przyszła pora aby spakować bagaże, zakupić pamiątki i pożegnać się z Krynicą.