Wycieczka do Kamieni Brodzińskiego, Lipnicy Murowanej oraz odwiedzenie kościoła św. Szymona i kościółka św. Leonarda

Wycieczka do Kamieni Brodzińskiego, Lipnicy Murowanej oraz odwiedzenie kościoła św. Szymona i kościółka św. Leonarda to fascynujący sposób na poznanie kulturowego dziedzictwa i przyrody tego regionu.

Nasza wycieczka rozpoczyna się od Kamieni Brodzińskiego czyli malowniczej grupy skał w kształcie baszt, grzybów i ambon. Największy z ostańców zwany Wielkim Kamieniem ma wysokość ok. 10 m i długość 16 m. Znajduje się na szczycie wzgórza. Jest to baszta o ścianach pionowych lub przewieszonych. Tylko od wschodniej strony skała tworzy stopnie, po których bez większych trudności można wspiąć się na jego płaski niemal wierzchołek tworzący platformę. Na kamieniu tym w wydawałoby się zupełnie nie nadającym się dla roślin miejscu rosną młode drzewka sosny, brzozy oraz liczne grzyby.

Następnie przemieszczamy się do Lipnicy Murowanej, malowniczej wsi położonej w Beskidach. Lipnica Murowana słynie z zachowanego dziedzictwa kulturowego, w tym drewnianego kościoła św. Szymona. Ten piękny kościół, zbudowany w stylu gotyckim, jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Możemy zwiedzić jego wnętrze, podziwiać drewniane rzeźby i malowidła, które są prawdziwymi skarbami sztuki ludowej.

Na koniec naszej wycieczki odwiedzamy też kościółek św. Leonarda, który znajduje się w pobliżu Lipnicy Murowanej. To skromna, drewniana kaplica o niezwykłym uroku i historii. To wspaniałe miejsce na chwilę zadumy i kontemplacji.

Wycieczka do Kamieni Brodzińskiego, Lipnicy Murowanej oraz kościołów św. Szymona i św. Leonarda to doskonały sposób na połączenie kultury, przyrody i społecznej odpowiedzialności. Pozwala to odkryć piękno tego regionu oraz cieszyć się lokalnym dziedzictwem i przyrodą.