Ogólnopolski Piknik Muzyczny w Trzebini dnia 22.05.2018

W piękny majowy słoneczny dzień odbył się dzisiaj Jubileuszowy XV Ogólnopolski Piknik Muzyczny Osób Niepełnosprawnych w Trzebini. Gospodarzami spotkania, tak jak zwykle były trzebińskie placówki Fundacji im. Brata Alberta; Warsztat Terapii Zajęciowej i Świetlica Terapeutyczna. Do zmagań scenicznych zgłosiło się w tym roku 19 zespołów i solistów. Uroczystego otwarcia Pikniku dokonali Ksiądz Tadeusz Isakowicz – Zaleski – Prezes Fundacji im. Brata Alberta, Janusz Szczęśniak – Starosta Chrzanowski oraz Pani Jolanta Szynowska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chrzanowie. Po uroczystym rozpoczęciu, przed zmaganiami konkursowymi wystąpili gospodarze, czyli zespół „The Best” z WTZ oraz zespół „Fakt” ze Świetlicy Terapeutycznej w Trzebini.

W tym roku na Piknik Muzyczny do Trzebini pojechał nasz zespół  Zawadiaki. Zaprezentowaliśmy się z przedstawieniem „Spalona ziemia”

W dalszej kolejności zaprezentowali się; „Ósemeczki” z Zespołu Szkół w Trzebini, „Alberty” z WTZ w Sosnowcu; „Przebudzeni” z WTZ Stowarzyszenia Otwartych Serc Aktywnych Kobiet w Olkuszu; „Otwarte serca” z WTZ w Łapanowie, „Forest Boys” z WTZ w Przeciszowie, Zespół „Arabeska” z Rafałem Sak z WTZ „Wszechnica Konecka w Końskich, „Wesoła kapela” z WTZ w Libiążu; „Perełki” z WTZ w Chrzanowie, Sarabanda” z Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie, „Iskierki” ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy w SOSW w Chrzanowie, „Lejdis i Tomek” z WTZ w Jawiszowicach; , Zespół „Żółta ciżemka” z WTZ w Chełmku, „Trio z Rio” ze Świetlicy Terapeutycznej w Chrzanowie oraz soliści; Nicola Zachwieja ze Szkoły Podstawowej nr 9 przy SOSW w Chrzanowie oraz Paweł Baran ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Radwanowicach. W tym roku w piknikowym jury zasiadali; Iwona Kucharska, Małgorzata Liszka i Jacek Palka. Tym razem jednak, ze względu na bardzo wyrównany poziom artystyczny oraz zaangażowanie artystów na scenie jury przyznało 19 wyróżnień. I tym sposobem Piknik Muzyczny w Trzebini zmienił formułę z konkursu na przegląd zespołów muzycznych, tanecznych i instrumentalnych. W przerwie na obrady jury wystąpili wszyscy którzy chcieli, a kolejka na scenę była imponująca. Po przerwie zaś nastąpiło uroczyste wręczenie wyróżnień i nagród za udział w Pikniku oraz materiałów promocyjnych Powiatu Chrzanowskiego i Gminy Trzebinia. Uroczystego wręczania i odczytywania poszczególnych wyróżnień dokonało Jury Pikniku. Tradycyjnie już do nagród dołączone były okolicznościowe statuetki wykonane w pracowniach warsztatowych w WTZ w Trzebini.