Jesienna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Stróżach – 08.10.2016

W sobotę dnia 08.10.2016 r. odbyła się Jesienna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Stróżach. Tym razem impreza przebiegała na obiektach nowo otwartego klubu sportowego, organizatorami rozgrywek sportowych byli Fundacja Osób Niepełnosprawnych w Stróżach, kierownik, pracownicy i wychowankowie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Stróżach.
Uroczystość rozpoczęto Mszą św. następnie dokonano uroczystego otwarcia przez Ministra Sportu – Witolda Banke, któremu przewodniczył gospodarz – Senator Stanisław Kogut. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Minister Skarbu Jan Duda, starosta nowosądecki Marek Pławiak, Marta Mordarska dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz sponsorzy.
Organizatorzy spotkania zadbali o to by każdy z uczestników mógł sprawdzić swoje umiejętności. Jak co roku tak i tym razem emocji nie brakowało. W konkurencjach wpisane zostało: kręcenie hula-hop, rzut piłką rugby, kapkowanie piłką, rzut kulą, sztafeta 4×50, a także tor przeszkód, przeciąganie liny.
W konkurencjach nasi uczestnicy zdobyli wysokie miejsca na podium, w konkurencji drużynowej, sztafecie uzyskaliśmy III miejsce. Kolejną konkurencją tym razem indywidualną w której Beata Zych uzyskała II miejsce było, kręcenie na czas hul-hop.
Podczas rozgrywanych zawodów uczestnicy z wielkim zaangażowaniem walczyli o jak najlepsze wyniki. Po zakończonych zmaganiach sportowych przyszedł czas na wręczenie pucharów i dyplomów. Oficjalnego wręczenia nagród dokonał senator Stanisław Kogut.