Działalność artystyczna podopiecznych naszego warsztatu.

W ostatnim czasie nasi podopieczni wzięli udział w serii konkursów w których niejednokrotnie zdobywali nagrody oraz wyróżnienia.

Celem przeprowadzonych konkursów było stworzenie podopiecznym warunków do rozwoju twórczego, wyzwalanie satysfakcji i radości płynącej z aktu tworzenia oraz rozwijanie zdolności manualnych i kreatywności.

Wzięliśmy udział w Konkursie Plastycznym „Świąteczne Anioły” organizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Poddębicach. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności plastycznych i manualnych osób niepełnosprawnych oraz wydobycie i zaprezentowanie ich potencjału artystycznego.

Wykonaliśmy osiem przestrzennych aniołów, rożnymi technikami plastycznymi. Spośród nich zostało wyróżnione kilka prac.

Nasi podopieczni zajęli następujące miejsca:

I miejsce:

  • – Karolina Szot
  • – Magdalena Więcek

III miejsce:

– Dominik Kornaś

Wyróżnienie:

– Łukasz Seniuk

W ogólnopolskim konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży „SZTUKA DOTYKU” organizowanym przez Galerie Twórczości Plastycznej Młodych działająca w Młodzieżowym Domu Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu wyróżnienie za collage zdobyła Karolina Szot.

Niezmiernie miło było nam gościć 2 czerwca w Zabawie kiedy odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu o błogosławionej Karolinie Kózce podczas obchodów 35. rocznicy jej beatyfikacji.

Na ten konkurs zawieźliśmy 6 prac konkursowych plastycznych i jedną literacką.

Wyróżnienia w kategorii prac plastycznych – dorośli, zdobyły:

– Karolina Szot

– Sylwia Cybulska

Podopieczne wraz z kierownikiem WTZ i swoim instruktorem uczestniczyły w gali rozdania nagród.

Gratulujemy!