ROK 2017

Dnia 18.01.2017 odbyła się w naszym Warsztacie zabawa karnawałowa. Wśród zaproszonych gości znaleźli się uczestnicy i instruktorzy z zaprzyjaźnionych placówek: WTZ Proszówki, WTZ Łapanów oraz ŚDS Brzesko.
Nasze Warsztaty przygotowywały się do tej imprezy od kilku dni. Świetlica została udekorowana w balony oraz kolorowe bibuły.
Pracownia gospodarstwa domowego przygotowała wyjątkowe przekąski oraz napoje. Były i klopsiki w sosie i pyszne ciasta, dzięki czemu nawet największy łasuch był usatysfakcjonowany.
Zabawa zaczęła się ok. godz 10-tej i trwała az do 15-tej. Tańcom nie było końca. Największe hity muzyki dyskotekowej mobilizowały każdego do zabawy.
Zabawa karnawałowa to nie tylko czas na tańce ale również możliwość zawarcia nowych przyjaźni, rozmowy i wymiany doświadczeń zarówno dla uczestników jak i terapeutów. Mamy nadzieję że zabawy w tak wybornym gronie staną się dla nas tradycją i już w niedługim czasie znowu się spotkamy.


W środę 25 stycznia w restauracji „Panorama” w Starym Wiśniczu odbył się wielki bal karnawałowy dla osób niepełnosprawnych. Zabawę corocznie i z wielkim zaangażowaniem organizuje Krzysztof Kołodziejczyk, radny Powiatu Bocheńskiego, właściciel Restauracji.
W spotkaniu udział wzięli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Krakowa, os. Górali, Siołkowej, Stróż, Łapanowa, Proszówek, Środowiskowego Domu Samopomocy z Muchówki, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Bochni oraz wychowankowie Domu Dziecka z Bochni i Jasienia. W spotkaniu udział wzięło ponad 200 osób. Przybyłych gości powitali organizator zabawy – Krzysztof Kołodziejczyk oraz kierownik WTZ Proszówki Edward Firek. W części oficjalnej balu udział wzięli również Burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzata Więckowska i Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn życząc wszystkim wspaniałej zabawy „do białego rana”.


W naszym Warsztacie odbyła się Zabawa Walentynkowa. Wśród zaproszonych gości znaleźli się uczestnicy i instruktorzy z zaprzyjaźnionych placówek: WTZ Łyszkowice, WTZ Dąbrowa Tarnowska oraz WTZ Dzierżaniny.
Nasze Warsztaty przygotowywały się do tej imprezy od kilku dni. Świetlica została udekorowana w piękne kolorowe serduszka jak przystało na walentynki.
Pracownia gospodarstwa domowego przygotowała wyjątkowe przekąski oraz napoje. Żurek z kiełbasą i jajkiem, ciasta zadowoliły nawet największego łasucha. Zabawa zaczęła się ok. godz 10-tej i trwała az do 15-tej. Tańcom nie było końca.
Zabawa karnawałowa to nie tylko czas na tańce ale również możliwość zawarcia nowych przyjaźni, rozmowy i wymiany doświadczeń zarówno dla uczestników jak i terapeutów.
Mamy nadzieję że zabawy w tak wybornym gronie staną się dla nas tradycją i już w niedługim czasie znowu się spotkamy.


Dnia 16.02.2017r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Zabawie karnawałowej w zaprzyjaźnionych Warsztatach w Łyszkowicach.
W wyjeździe wzięło udział trzynastu uczestników oraz dwóch opiekunów. Na miejsce dotarliśmy na godz 14.00. Oprócz nas, na zabawę zaproszeni byli również uczestnicy Warsztatów w Proszówkach. Przyjęci zostaliśmy bardzo serdecznie. Uczestnicy od razu ruszyli do tańca. Uczestnicy mieli okazje do rozmowy oraz wspólnej zabawy. Było dużo smiechu i radości. W przerwie zabaw uczesnicy zostali poczęstowani gorącym gulaszem oraz pączkami z racji tłustego czwartku. Była również atrakcja wieczoru, pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu zawodowej pary tancerzy.
Instruktorzy mieli okazję do wymiany uwag i podzielenia się doświadczeniem.
Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. My również po skończonej zabawie wróciliśmy do domów i już dzisiaj czekamy na kolejne spotkanie w tak miłym gronie.


62/XVIII Zintegrowana Zimowa Spartakiada Dziecięca w Ptaszkowej
Dnia 18 lutego 2017 roku wzięliśmy udział w kolejnej Zintegrowanej Zimowej Spartakiadzie w Ptaszkowej. 62 raz w zawodach brali udział uczniowie z pobliskich szkół, a po raz XVIII uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Po raz pierwszy zawody zostały rozegrane na terenie Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Piękny budynek CSZ ze wspaniałym zapleczem, stadion sportów zimowych oraz rewelacyjnie przygotowane trasy biegowe to obecnie bardzo mocne atuty Ptaszkowej w rozgrywaniu podobnych zawodów. Podkreślali to zaproszeni na Spartakiadę goście: Senator Stanisław Kogut, poseł Arkadiusz Mularczyk, wicestarosta Antoni Koszyk, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Tomasz Wieczorek, wielokrotna Mistrzyni Polski w biegach narciarskich Marcelina Marcisz.
Organizatorem zawodów , jak co roku, był Parafialny Klub Sportowy „Jaworze”. O ciepłą herbatkę, grochówkę, bigos czy kiełbaskę z grilla zadbało Koło Gospodyń Wiejskich. Zawodnikami z WTZ opiekowali się nauczyciele i wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie. Porządku na placu Spartakiady oraz jego otoczeniu dbali druhowie OSP Ptaszkowa.
Spartakiada rozpoczęła się Mszą Św. sprawowaną przez dyrektora Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu ks. dr. Marcina Kokoszkę oraz ks. proboszcza Józefa Kmaka.
Zawodnicy z naszego Warsztatu wywalczyli w konkurencji zjazd na ślizgu I miejsce – Janusz Widlak oraz Daniel Wągroda i III – Beata Zych i Maria Papież.
W godzinach popołudniowych wróciliśmy do domu. Najważniejsza w tym dniu była świetna zabawa na świeżym powietrzu, której towarzyszyło mnóstwo pozytywnych emocji.


ZABAWA Z OKAZJI TŁUSTEGO CZWARTKU
23.02.2017 ZAWADA USZEWSKA
Dnia 23.02.2017 odbyła się w naszym Warsztacie ostatnia Zabawa Karnawałowa. Wśród zaproszonych gości znaleźli się uczestnicy i instruktorzy z zaprzyjaźnionych placówek: WTZ Tarnów, WTZ Dębica.
W całym Warsztacie pachniało pączkami i faworkami. Miedzy tańcami i zabawami można było częstować się smakołykami których było bez liku.
Mamy nadzieję że zabawy w tak wybornym gronie staną się dla nas tradycją i już w niedługim czasie znowu się spotkamy.


SPOTKANIE INTEGRACYJNE
24.05.2017 ZAWADA USZEWSKA

Dnia 24.05.2017 odbyło się w naszym Warsztacie spotkanie integracyjne. Wśród zaproszonych gości znaleźli się uczestnicy i instruktorzy oraz nauczyciele z WTZ Dzierżaniny oraz Osrodka Szkolno Wychowawczego w Złotej.
Zabawa zaczęła się ok. godz 10-tej i trwała do 12-tej. Tańcom nie było końca.
Oczywiście nie mogło zabraknąć przekąsek, były ciasteczka i napoje a na obiad kiełbaski z grilla.
Spotkania integracyjne to nie tylko czas na tańce ale również możliwość zawarcia nowych przyjaźni, rozmowy i wymiany doświadczeń zarówno dla uczestników jak i terapeutów.
Mamy nadzieję że zabawy w tak wybornym gronie staną się dla nas tradycją i już w niedługim czasie znowu się spotkamy.


ZAWODY WĘDKARSKIE -DRWINIA
W dniu 2017.05.31 na łowisku specjalnym w miejscowości Drwinia odbyły się VII zawody wędkarskie osób niepełnosprawnych. W zawodach wzięło udział 7 warsztatów z terenu Polski południowej. Nasz Warsztat reprezentowali uczestnicy: Paweł Gołąb, Krzysztof Rachwalski i Jacek Niemiec. Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.00 powitaniem przez kierownika WTZ w Proszówkach Edwarda Firka wszystkich uczestników. Następnie panowie z koła wędkarskiego przedstawili zasady zawodów. Po zajęciu stanowisk na stawem rozpoczęło się oczekiwanie na pierwsze brania. W czasie trwania zawodów kadra WTZ Proszówki podawała wszystkim uczestnikom ciasto, grillowane kiełbaski oraz bigos. Niestety pomimo obfitego zanęcania oraz zmiany przynęt nie udało nam się skusić na haczyk żadnej ryby. Zakończenie zawodów oraz rozdanie nagród odbyło się o godzinie 13.30 po czym wróciliśmy na Warsztaty.


Zawody wędkarskie „Trzy stawy”
W dniu 21.06.2017 r. na łowisku „Trzy Stawy” w Brzesku zostały rozegrane X Zawody Wędkarskie Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem było Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy „Nadzieja” w Brzesku przy współpracy z Kołem Polskiego Związku Wędkarskiego (Okręg PZW Tarnów – Miasto Brzesko) oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzesku.
Do rywalizacji przystąpili podopieczni z ŚDS z Muchówki, ŚDS z Żegociny, ŚDS z Bochni, ŚDS z Ujanowic, WTZ z Zawady Uszewskiej, WTZ z Nowego Sącza „MADA” oraz ŚDS w Brzesku.
Rozlosowane zostały stanowiska łowieckie i każda drużyna rozpoczęła rywalizację w łowieniu ryb. Atmosfera spotkania sprzyjała integracji osób niepełnosprawnych gdzie wszyscy przeżywali radość z współzawodnictwa wędkarskiego.
Wręczenia nagród dokonała Pani dyrektor ŚDS w Brzesku – Jolanta Piech wraz z – V-ce Prezesem Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy „Nadzieja” Panem Markiem Trybalskim, Prezesem KPZW w Brzesku Panem Kazimierzem Mruczek.
Nasi zawodnicy zajęli I miejsce drużynowo, II – ŚDS Brzesko, III – ŚDS Ujanowice.
Dyplom dla najlepszego wędkarza zawodów odebrał nasz zawodnik – Paweł Gołąb.


WYCIECZKA DO ŁAZÓW 5-9.06.2017
Dnia 04.06.2017 r. tj w niedzielę o godz 20:00 wyjechaliśmy na pięciodniowa wycieczkę nad morze do małej miejscowości wypoczynkowej Łazy. W wycieczce brało udział 30 uczestników, 13 rodziców (opiekunów) oraz 9 instruktorów.
Do Łazów dojechaliśmy ok.godz 9:00 w poniedziałek. Zostaliśmy zakwaterowani w ośrodku wczasowym FALA 1. Pogoda była zmienna. Większość czasu spędzaliśmy na plaży spacerując oraz opalając się. Łazy to najmniejsze sołectwo gminy Mielno. Liczba mieszkańców 86. Charakterystyczna dla tej nadmorskiej miejscowości jest długa piaszczysta plaża. Z miejscowością sąsiadują również dwa jeziora. Ośrodek w którym byliśmy zakwaterowani mieścił się ok. 300m od plaży. Pokoje były bardzo komfortowe, wyposażone w telewizor, lodówkę oraz każdy pokój miał swoją łazienkę. Właściciele ośrodka zadbali żeby nie brakowało nam atrakcji. Drugiego dnia pobytu uczestniczyliśmy w wycieczce do Kołobrzegu gdzie miedzy innymi zwiedziliśmy Oceanarium.
Oceanarium w Kołobrzegu umożliwia swoim zwiedzającym obserwowanie fascynującego, podwodnego świata. Można w nim zobaczyć ryby takie jak piranie, arwany, mureny czy też rogatnice. Są tutaj również płaszczki, przeróżne ukwiały, a nawet rekiny rafowe.
Czwartego dnia pobytu pojechaliśmy do Koszalina gdzie przez kilka godzin odpoczywaliśmy w Parku Wodnym.
Park Wodny Koszalin to jeden z najnowocześniejszych i największych aquaparków w Polsce, którego jednym z głównych atutów jest położenie. Obiekt znajduje się u podnóża Góry Chełmskiej w bliskim otoczeniu lasów i rozległych rekreacyjnych terenów zielonych. Wyjątkowa lokalizacja kompleksu zapewnia przyjemny i pełen dobrych emocji wypoczynek z dala od codziennego zgiełku. Bogata oferta i jej różnorodność pozwala, aby każdy znalazł tu relaks i odpoczynek. W strefie rekreacyjnej Parku Wodnego znajduje się sześć basenów, z których dwa umiejscowione są w strefie zewnętrznej aquaparku z czego jeden czynny jest przez cały rok, natomiast w wewnętrznej strefie rekreacji były m.in. basen sportowy, basen do nauki pływania, basen dla dzieci, rwącą rzekę, sztuczną falę, i wiele innych atrakcji. Dodatkowo w części rekreacyjnej można było korzystać z leżanek basenowych, wodospadów rurowych, gejzerów powietrznych, jacuzzi, ściennych masażerów oraz oczywiście zjeżdżalni wodnych, których Park Wodny ma sześć w swojej ofercie. Najdłuższa z nich to Anakonda mierząca 176 m długości.
Pobyt w Łazach zakończyliśmy w piątek wieczorem. Morze żegnaliśmy ze smutkiem i nadzieją, że w krótce znowu tu wrócimy.


XIV INTEGRACYJNA SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
GNOJNIK 22.06.2017

W dniu 22.06.2017 r. odbyła się XIV Integracyjna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami byli Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” w Gnojniku oraz Warsztat Terapii Zajęciowej z Zawady Uszewskiej.
W Spartakiadzie wzięły udział Osoby Niepełnosprawne z WTZ Proszówki, WTZ Brzesko, WTZ Siołkowa, WTZ Bielanka, WTZ Dąbrowa Tarnowska ,WTZ Dzierżaniny, ŚDS Brzesko, DPS Brzesko, WTZ Zawada Uszewska.
Spartakiada odbyła się w Parku w Gnojniku na obiekcie sportowym.
Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Dyrektor PCPR w Brzesku Stanisław Lambert, , Dyrektor Gimnazjum w Gnojniku Mirosław Mietła, Radny Sejmiku Adam Kwaśniak.
Gości zaproszonych przywitała Pani Prezes Ewa Cierniak-Lambert oraz Kierownik WTZ Marian Piech.
Spartakiada rozpoczęła się o godzinie 10.00, a zakończyła o 14.00.
Wszyscy biorący udział w spartakiadzie otrzymali napoje oraz gorący posiłek między rozgrywkami.
Rozgrywano następujące konkurencje:
Konkurencje indywidualne:
-Rzut piłką lekarską- chłopcy
-Rzut woreczkiem do kosza- dziewczęta
-Sadzenienmarchewek- mieszane
Konkurencje drużynowe:
-Sztafeta 4 x 50 metrów.
-Piłki do celu -chustą animacyjną
Podczas rozgrywanych konkurencji uczestnicy z wielkim zaangażowaniem i chęcią walczyli o jak najlepsze wyniki. W tych zmaganiach pomagała aplauzem publiczność zebrana na trybunach. Po zakończonych zmaganiach sportowych przyszedł czas na podliczenie punktacji w poszczególnych konkurencjach
Trzy pierwsze miejsca w każdej konkurencji nagrodzono nagrodami rzeczowymi i pucharami. Wręczono także dyplomy poszczególnym grupom przybyłym na Spartakiadę za udział w zawodach.


SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W CZCHOWIE 2017

Dnia 26.09.2017 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyła się V Spartakiada Osób Niepełnosprawnych zorganizowana przez Stowarzyszenie Dobroczynne „Iskierka Nadziei” działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie. W imprezie brali udział podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej, Domu Pomocy Społecznej z Brzeska, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Brzeska i Zawady Uszewskiej a także ze Szkół Podstawowych z Gnojnika , Iwkowej i Tymowej. Oficjalnego otwarcia Spartakiady dokonała Dyrektor Szkół Ponadgimnazjalnych Krzysztof Skwarło i Małgorzata Karpiel – Prezes Stowarzyszenia „Iskierka Nadziei” Nasz warsztat reprezentowali: Beata Zych, Paweł Gołąb, Andrzej Figiel, Anna Klimek, Bogdan Kazek, Joann Kulas, Maria Papież . Nasi uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w rzucie do celu, toczeniem piłki po ósemce na czas, w strzale na czas do kręgli, sprincie na czas, układaniem klocków na czas, a także w konkurencji zręcznościowe slalom z piłką. Dobre przygotowanie i wysokie umiejętności naszych zawodników pozwoliły na zdobycie złotych medali. Po zakończonych konkurencjach przyszedł czas na posiłek i odpoczynek.
Na koniec imprezy wręczenie nagród i medali dokonała i pani Prezes Stowarzyszenia. „Iskierka Nadziei” Małgorzata Karpiel.


V PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI TEATRALNEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH BRZESKO
28 września 2017 r. nasz Warsztat zaprezentował się na scenie Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku podczas piątej edycji Przeglądu Twórczości Teatralnej Osób Niepełnosprawnych, organizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Łysej Górze i Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy „Nadzieja”.
W Przeglądzie udział wzięli SDS Lisia Góra, SDS Żegocina, SDS Zagorzany, SDS Ujanowice oraz SDS Chrzanów.
Uczestnicy spotkania wywodzący się z Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowych Domów Samopomocy, zaprezentowali bardzo zróżnicowane formy teatralne. Przedstawiono adaptacje klasycznych tekstów i bajek, teatr cieni oraz pantomimę. Pierwsze miejsce przyznano grupie teatralnej- gospodarzom Przeglądu ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Łysej Górze, za spektakl ” Gang Olsena”. Nagrodę za drugie miejsce odebrali uczestnicy naszego Warsztatu za spektakl pt. ” Spalona ziemia” opowiadający historie plemienia indiańskiego. Trzecie miejsce przypadło w udziale Ośrodkowi Szkolno Wychowawczemu w Złotej za spektakl pt. „O wyborach życiowych”.
Przegląd nad którym patronat objęli marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, starosta brzeski Andrzej Potępa i radio RDN Małopolska był współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Brzesku w ramach współpracy z organizacjami samorządowymi.


WYCIECZKA NOWY SĄCZ – BUKOWINA TATRZAŃSKA
W dniach 17.10.17 do 19.10.17 uczestniczyliśmy w trzy dniowej wycieczce do Bukowiny Tatrzańskiej. W wyjeździe uczestniczyło łącznie z opiekunami 42 osoby. We wtorek 17.10.17 w godzinach rannych wyjechaliśmy na wycieczkę. Pierwszym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie Miasteczka Galicyjskiego oraz Skansenu w Nowym Sączu. Po wspólnym zwiedzaniu wraz z przewodnikiem wyruszyliśmy dalej. Około godziny 16 dotarliśmy do Bukowiny, rozpakowaliśmy bagaże i zakwaterowaliśmy się w hotelu. O godzinie 17 zjedliśmy smaczną obiadokolację, po czym pod opieką instruktorów wybraliśmy się na spacer po Bukowinie. W środę 18.10.17 po śniadaniu wybraliśmy się na TERMY BUKOWINA, gdzie spędziliśmy relaksując się w ciepłej wodzie 4 godziny. Po kąpieli w basenach termalnych wróciliśmy na hotel gdzie zjedliśmy smaczny obiad. Po posiłku nastąpiła zbiórka i wyruszyliśmy autokarem do Zakopanego, gdzie wspólnie spacerowaliśmy po Krupówkach a spacer skończył się wizytą w lodziarni, gdzie mogliśmy smakować tradycyjnie przygotowywanych lodów. Po spacerze w Zakopanym wróciliśmy na kolację do Bukowiny. Po kolacji pracownicy hotelu przygotowali dla nas biesiadę przy grillu wraz z zabawą taneczną, która sprawiła wiele radości wszystkim. W czwartek 19.10.17 po śniadaniu wybraliśmy się na spacer po Bukowinie, w trakcie którego każdy mógł nabyć ważne dla siebie pamiątki. Następnie spakowani zanieśliśmy swoje bagaże do autokaru i udaliśmy się na obiad. Po obiedzie o godzinie 13 wyruszyliśmy z Bukowiny, o godzinie 14 dotarliśmy do Nidzicy, gdzie wspólnie wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy zamek w Nidzicy. Po zwiedzaniu wybraliśmy się w dalszą drogę. W godzinach wieczornych wróciliśmy do naszych domów. Wycieczka bardzo udana, bogata w atrakcje i czas na relaks, sprawiła wiele radości uczestnikom.


Zabawa Andrzejkowa w Dąbrowie Tarnowskiej – 28.11.2017r

Tradycyjne Andrzejki są okazją do świętowania i hucznych zabaw, tańców, śpiewów oraz konkursów.
Podopieczni naszych Warsztatów spotkali się 28 listopada z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowy Tarnowskiej na wspólnej zabawie Andrzejkowej w Centrum Polonii w Brniu. Przy akompaniamencie zespołu wokalno-muzycznego WTZ GoldenBoys i rytmach dyskotekowych wspólnie bawili się oraz uczestniczyli w przygotowanych konkursach. Wiele emocji wywołał konkurs tańca i wybór królowej i króla Balu. Zwycięzcami zostali Ania uczestniczka WTZ z Zawady Uszewskiej oraz Paweł uczestnik WTZ z Dąbrowy Tarnowskiej. Lanie wosku jak zwykle sprawiło wszystkim wiele radości.
Zabawa Andrzejkowa była okazją do integracji, nawiązania przjaźni i kontaktów oraz dobrej zabawy i relaks


Zabawa Andrzejkowa Organizowana przez WTZ w Dzierżaninach – 30.11.2017r

Tradycyjne Andrzejki są okazją do świętowania i hucznych zabaw, tańców, śpiewów oraz konkursów.
Podopieczni naszych Warsztatów spotkali się 30 listopada w Zakliczynie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dzierżaninach, Woli Rzędzińskiej oraz Karwodrzy, a także Środowiskowego Domu Samopomocy w Stróżach. Obecny był również zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Stróżach. Było sporo zabaw, konkursy i nieprzerwana zabawa.


Medal dla Magdaleny Wiśniewskiej od Marszałka Województwa Małopolskiego – 22.11.2017r

Z wielką dumą informujemy że nasza koleżanka Magdalena Wiśniewska dnia 22-11-2017 podczas obchodów dnia Pracownika Socjalnego w Brzesku została uhonorowana przez Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Przewodniczącą Sejmiku Województwa Małopolskiego medalem za wieloletnią ofiarną pracę na rzecz osób niepełnosprwanych oraz społeczności lokalnej.