ROK 2009

Dnia 28.02.2009 Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej wraz z kadrą wzięli udział w wyjeździe do miejscowości Ptaszkowa gdzie odbyła się 54 Zintegrowana Zimowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Nasze Warsztaty reprezentowali: Daniel Wągroda, Jarosław Nosek, Paweł Gołąb, Janusz Widlak, Szymon Nieć, Urszula Tekiela, Anna Klimek, Iwona Pindor, Mirosław Mazurkiewicz, Maria Papież.
Po przybyciu do ośrodka sportów zimowych w Ptaszkowej, nastąpiło przywitanie zaproszonych gości z Polski i Francji. Kolejno uroczystego otwarcie dokonał Senator RP Stanisław Kogut wraz z zaproszonymi Konsulem RP w Monachium. Po uroczystym rozpoczęciu Spartakiady zaproszono uczestników z przybyłych 20 warsztatów do udziału w konkurencjach które przygotowano na stoku narciarskim.
Uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w następujących konkurencjach : indywidualnie- rzut do bałwanka dziewczęta i chłopcy, zjazd na ślizgach indywidualnie chłopcy i dziewczęta, zjazd na dętce drużynowo.
Po zakończeniu konkurencji nastąpiło podliczanie zdobytych punktów przez reprezentantów poszczególnych Warsztatów. Nasi uczestnicy uplasowali się na następujących miejscach: Paweł Gołąb zdobył I miejsce w ślizgu indywidualnym na dętce, Mirosław Mazurkiewicz zdobył I miejsce w rzucie do bałwanka, II miejsce otrzymała Urszula Tekiela za rzut do bałwanka, a drużynowo zajęliśmy IV miejsce w zjeździe na dętce. W ogólnej kwalifikacji zdobyliśmy I miejsce za które otrzymaliśmy złoty puchar. W trakcie zawodów mogliśmy się posilić pyszną wojskowa grochówką. Po zakończonych zawodach ogłoszono wyniki i wręczono dyplomy. Każdy z biorących udział w zawodach otrzymał medale i nagrody, które wręczał Stanisław Kogut wraz z konsulem RP w Monachium. Po zakończonej części sportowej i spożytym posiłku udaliśmy się dumni i szczęśliwi do domu.
Zdobycie I miejsca w tej spartakiadzie jest dla naszych Warsztatów olbrzymim sukcesem tym większym, iż w roku bieżącym w spartakiadzie wzięła udział rekordowa ilość reprezentacji poszczególnych Warsztatów. Sukces nasz możliwy był dzięki wytrwałości naszych uczestników oraz ciężkiej pracy kadry przygotowującej uczestników do tych zawodów. Za tę pracę włożoną w przygotowanie młodzieży pragnę całej kadrze WTZ w Zawadzie Uszewskiej gorąco podziękować.
Marian Piech


Od miesiąca kwietnia grupa uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej jest dowożona na zajęcia warsztatowe nowo zakupionym 9 – cio osobowym BUS-em. Na uwagę zasługuje fakt, iż zakup samochodu został w całości sfinansowany z darowizn od miejscowych zakładów pracy oraz osób prywatnych. Zakup dodatkowego samochodu do przewozu naszych podopiecznych stał się koniecznością w związku ze zwiększeniem w poprzednim roku liczby naszych uczestników do 45. Do miesiąca kwietnia nasz Warsztat wynajmował BUS-a w firmie przewozowej.
Korzystanie z własnego dodatkowego środka transportu znacznie zwiększa naszą mobilność, oraz pozwala nam zaoszczędzić miesięcznie znaczne środki, które zostaną przeznaczone na bieżącą działalność rehabilitacyjną naszych podopiecznych.
Chcemy tą drogą podziękować wszystkim naszym sponsorom dzięki którym zakup samochodu stał się możliwy.


W dniu 25.06.2009r o godzinie 10:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Gnojniku rozpoczęła się VII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Imprezę sportową rozpoczęto uroczystym przywitaniem gości przez organizatorów : Panią prezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” – Ewę Cierniak – Lambert oraz kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej Zawada Uszewska -Mariana Piech.
W tym corocznym, siódmym wydarzeniu wzięły udział cztery placówki opiekuńczo- wychowawcze z powiatu brzeskiego: ŚDS BRZESKO, DPS BRZESKO, WTZ BRZESKO i WTZ ZAWADA.
Mieliśmy zaszczyt gościć starostę powiatu brzeskiego – Ryszarda Ożóg , dyrektora PCPR – Brzesko Stanisława Lambert, Panią prezes Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” Ewę Cierniak – Lambert oraz wójta gminy Gnojnik Wojciecha Rzepa. Osoby te jak i pozostali goście miały okazję kolejny raz obserwować zmagania uczestników biorących udział w konkurencjach sportowych, którym przyświecał szlachetny cel rywalizacji w duchu walki w miłej atmosferze. Konkurencje (sadzenie marchewek, rzut piłką lekarską, rzut woreczkiem do celu, strzał na bramkę, piłki do celu) prowadzone były przez instruktorów z WTZ Zawada. Uczestnicy spartakiady mieli zapewniony gorący posiłek, przekąski, słodycze i napoje. Podkreślić trzeba, iż spotkanie to odbyło się w ogromnej mierze dzięki staraniom i pomocy finansowej otrzymanej przez PCPR Brzesko i Urząd Gminy Gnojnik, Stowarzyszeniu „Pomocna Dłoń”.
Jesteśmy wdzięczni za pomoc i starania wszystkim osobom biorącym udział w spartakiadzie.