XII INTEGRACYJNA SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH GNOJNIK 12.06.2014

XII INTEGRACYJNA SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH GNOJNIK 2014 r.
W dniu 12.06.2014 r. odbyła się XII Integracyjna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami byli Stowarzyszenie ” Pomocna Dłoń” w Gnojniku oraz Warsztat Terapii Zajęciowej z Zawady Uszewskiej.
W Spartakiadzie wzięły udział Osoby Niepełnosprawne z WTZ Tarnów, WTZ Brzesko, WTZ Stróże, ŚDS Brzesko, WTZ Dąbrowa Tarnowska, WTZ Zawada Uszewska. Spartakiada odbyła się w Parku w Gnojniku na obiektach sportowych.
Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Poseł na sejm RP Edward Czesak, Ryszard Ożóg- v-ce Starosta Brzeski, Józefa Szczurek- Żelasko- Radna sejmiku woj. małopolskiego, Sekretarz UG w Gnojniku Anna Rachwalik, Dyrektor PCPR w Brzesku Stanisław Lambert, Magdalena Twaróg- v-ce dyrektor PCPR w Brzesku, Dyrektor ŚDS Brzesko Jolanta Piech, Kierownik WTZ Tarnów Tomasz Wardzała, Kierownik WTZ Dąbrowa Tarnowska Ryszard Micek.
Gości zaproszonych przywitała Prezes Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” Ewa Cierniak-Lambert oraz Kierownik WTZ Zawada Uszewska Marian Piech
Wszyscy biorący udział w spartakiadzie otrzymali napoje oraz gorący posiłek po zakończeniu części sportowej.
Spartakiada rozpoczęła się o godzinie 10.00, a zakończyła o 14.00.
Rozgrywano następujące konkurencje:
Konkurencje indywidualne:
-Rzut piłką lekarską- chłopcy
-Rzut woreczkiem do kosza- dziewczęta
-Łowienie ryby na czas- mieszane
Konkurencje drużynowe:
-Sztafeta 4 x 50 metrów.
-Piłki do celu -chustą animacyjną
Podczas rozgrywanych konkurencji uczestnicy z wielkim zaangażowaniem i chęcią walczyli o jak najlepsze wyniki. W tych zmaganiach pomagała aplauzem publiczność zebrana na trybunach. Po zakończonych zmaganiach sportowych przyszedł czas na podliczenie punktacji w poszczególnych konkurencjach. Trzy pierwsze miejsca w każdej konkurencji nagrodzono nagrodami rzeczowymi i pucharami. Wręczono także dyplomy poszczególnym grupom przybyłym na Spartakiadę za udział w zawodach. Wszyscy uczestnicy bez względu na sprawność czy wiek aktywnie włączali się w gry i zabawy sportowe, to stwarza możliwości odnalezienia siebie w różnych rolach, wzmacnia więzi, oraz wytwarza poczucie przynależności do drużyny. Cieszymy się z sukcesów osiągniętych przez wszystkich uczestników spartakiady.