Wycieczka do Szczawnicy – 21.10.2014

Dnia 21 października 2014r.odbyła się wycieczka do Szczawnicy. Organizatorem wycieczki był Przemysław Maliszczak. Nasi podopieczni pod opieką instruktorów wyruszyli wcześnie rano podzieleni na dwie grupy (dwa busy). Do Szczawnicy dojechaliśmy na godz. 9:30. O godz 10:00 wraz z przewodnikiem górskim wyruszyliśmy z parkingu w Jaworkach do Wąwozu Homole. Wąwóz ten ,to trasa niezwykle urokliwa. Podczas wędrówki mogliśmy podziwiać piękny krajobraz Pienin i słuchać opowieści przewodnika.
Trochę zmęczeni pokonywaniem górskich szlaków, zrobiliśmy odpoczynek na polanie gdzie podziwialiśmy widoki oraz wykonano pamiątkowe zdjęcia. Dalej, powoli zeszliśmy do karczmy w Jaworkach, gdzie zjedliśmy pyszny obiad. Jeszcze spalając trochę kalorii dotarliśmy do parkingu. Następnym punktem wycieczki był spacer po centrum Szczawnicy i zakup pamiątek.
Pogoda w tym dniu bardzo nam sprzyjała, cały dzień przyświecało słońce a nam dopisywał dobry humor. O godzinie 15:30 pożegnaliśmy Szczawnice. W drodze powrotnej podziwialiśmy jeszcze piękne krajobrazy.