SPOTKANIE OPŁATKOWE ZAWADA USZEWSKA 12.01.2016. Już do tradycji należy, że po Nowym Roku do naszej placówki zjeżdżają się goście, aby wspólnie kolędować. W tym roku swoją obecnością zaszczyciła nas spora grupa rodziców, oraz przedstawiciele samorządowi i wojewódzcy : Pani Józefa Szczurek Żelazko pierwszy raz jako Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa, w-ce Starosta Ryszard Ożóg, przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Brzyg, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Stanisław Lambert wraz z zastępcą Magdaleną Twaróg, Prezes Stowarzyszenia Pomocna Dłoń Ewa Cierniak-Lambert, diecezjalny duszpasterz osób niepełnosprawnych w Brzesku ks. Józef Waśko, Wójt Gminy Gnojnik Sławomir Paterek, sekretarz Gminy Gnojnik Anna Rachwalik, przewodniczący Rady Gminy Gnojnik Janusz Zych, sołtysi Zawady Uszewskiej, Gnojnika i Lewniowej, prezes Stowarzyszenia UTW Globus Pani Halina Krakowska, przedstawiciel zarządu Klubu Seniora Wrzos Pani Helena Odroń.
Pani Prezes Ewa Cierniak Lambert, oficjalnie przywitała wszystkich przybyłych gości, następnie głos zabrali Pani poseł, starosta, radni oraz kierownik warsztatów Marian Piech. Następnie wystąpiła nasza grupa teatralna, z krótką inscenizacją liryczną. Były i wzruszające wiersze i wszystkim znane kolędy. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Aby tradycji stało się zadość, był i biały opłatek którym się przełamując, życzyliśmy sobie nawzajem szczęśliwego Nowego Roku. Odbył się również uroczysty obiad- był i barszcz z uszkami i ryba i ciasto.
Spotkanie tak uroczyste, było również okazją do wspólnych rozmów.
W tak miłej atmosferze przebiegło kolejne wspólne spotkanie opłatkowe.
27.01.2016 roku w godzinach rannych kierownik, opiekunowie i grupa uczestników warsztatu terapii zajęciowej uczestniczyła w zorganizowanym przez WTZ Proszówki balu karnawałowym osób niepełnosprawnych, który odbył się w Nowym Wiśniczu w Restauracji „Panorama”, w którym wzięło udział łącznie jak się później dowiedzieliśmy przeszło 220 osób.
Z nami bawili się podopieczni WTZ z Łyszkowic, Łapanowa, Stróż, Siółkowej, Krakowa os. Górali, Środowiskowego Domu Samopomocy z Muchówki i Jadownik Mokrych, a także uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Bochni oraz wychowankowie bocheńskiego Domu Dziecka.
Na początku kierownik z Proszówek przywitał wszystkich gości i po oficjalnym rozpoczęciu przystąpiliśmy do wspaniałej zabawy, którą trwała do godzin popołudniowych. Organizator przygotował różnorodny poczęstunek. Z zabawy nasi podopieczni wracali bardzo zadowoleni i cieszyli się z organizowanego balu.
IV PRZEGLĄD GRUP KOLĘDNICZYCH OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZAWADA USZEWSKA 2016
Dnia 28.01.2016 już po raz czwarty nasze warsztaty organizowały Przegląd Grup Kolędniczych. Impreza odbyła się w Domu Strażaka w Gnojniku. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: WTZ Mada z Nowego Sącza, WTZ z Tarnowa, WTZ z Dąbrowy Tarnowskiej, ŚDS Brzesko, ŚDS Ujanowice, ŚDS Żegocina oraz .
Przegląd uroczyście rozpoczął kierownik Marian Piech witając przybyłych gości. Całą imprezę prowadził Jan Sperka zapowiadając poszczególne zespoły oraz przedstawiając charakterystykę poszczególnych grup teatralnych.
Wśród widowni znalazły się znamienite postacie, między innymi Pani Prezes Ewa Cierniak Lambert, wice starosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Ożóg, Stanisław Lambert dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie wraz z zastępcą Magdaleną Twaróg, przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Brzyk, sekretarz Rady Gminy Czchów Jarosław Gurgul, Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Edyta Frejlich, oraz przedstawiciele gminnego sołectwa Anna Stolarczyk, Jan Robak.
Przegląd okazał się bardzo udany. Poszczególne grupy teatralne przedstawiły szereg obyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia, nie zabrakło kolędowania oraz opowieści wigilijnej. Uczestnicy byli wspaniale przygotowani, wokal jak i gra aktorska no i oczywiście barwna charakteryzacja były na wysokim poziomie. Nasza grupa teatralna przygotowała spektakl pt ” Wigilijna opowieść”. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.
Nie zabrakło oczywiście gorącego posiłku dla uczestników oraz smakołyków przygotowanych wspólnymi siłami przez nasz warsztat.
Mamy nadzieję ze w przyszłym roku goście równie licznie zaszczycą nas swoją obecnością a zabawa będzie równie udana.
W dniu 11.04.2016r na Hali Wspinaczkowej w Wyższej Szkole Zawodowej przy ul. Mickiewicza 8 w Tarnowie odbył się V Ogólnopolskie Zawody Wspinaczkowe Osób z Niepełną Sprawnością. Pomysłodawcami tych zawodów byli Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II oraz Fundacja Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji, Państwowa Szkoła Zawodowa W Tarnowie, Akademicki Związek Sportowy PWSZ w Tarnowie. Do zawodów zgłosiło się dwadzieścia trzy drużyny.
Patronem imprezy byli Dorota Krakowska zastępca prezydenta Tarnowa, Robert Wielgat prorektor PWSZ, Małgorzata Martowicz prorektor PWSZ, Marek Baran dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Tarnowa, Ewa Siedlik zastępca dyrektora MOPS w Tarnowie.
Naszą drużynę reprezentowało trzech zawodników: Szymon Nieć, Janusz Widlak, Paweł Gołąb. Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.00. Wszystkich przybyłych gości powitał kierownik wtz Tomasz Wardzała oraz sędzia.
Po zaciętej rywalizacji pod okiem sędziów w zawodach wspinaczkowych najlepszym z naszej drużyny okazał się Janusz Widlak który uzyskał siódme miejsce. Po zakończonych zawodach każda z uczestniczących drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki.
IX CHRZANOWSKA LOKOMOTYWA ARTYSTYCZNA 16.04.2016. Muzyka, śpiew, taniec jednoczą ludzi o różnym stopniu sprawności. Już po raz dziewiąty potwierdziło się to podczas Chrzanowskiej Lokomotywy Artystycznej. Ta ogólnopolska impreza wokalno-taneczna przyciągnęła w tym roku rekordową liczbę uczestników. W ciągu trzech dni odwiedziło Chrzanów ponad 1600 uczestników z różnych zakątków Polski.
Mieliśmy zaszczyt po raz kolejny uczestniczyć w tak znamienitej imprezie. Grupa teatralna Zawadiaki przedstawiła spektakl pt ” Sen”. Przedstawienie, to forma teatru tańca i muzyki. Nasi aktorzy fenomenalnie ukazali zawiłe meandry snów. Humor przeplatany chwilami grozy, wprowadził widza w świat fantazji, iluzji oraz pozwolił na chwile refleksji.
Spędziliśmy cały dzień podziwiając występy poszczególnych zespołów.
Przed powrotem zjedliśmy smaczny obiad w restauracji Stare Mury.
Wieczorem wróciliśmy do domu zmęczeni ale pełni pozytywnej energii.
Mamy nadzieję, ze w przyszłym roku również będziemy mogli uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu jakim jest Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna.
Dnia 19.05.2016 po raz kolejny na naszych warsztatach odbyło się święto, na cześć naszych mam i opiekunów. Z tej okazji przygotowaliśmy akademię liryczno muzyczną w której słowami poetów chcieliśmy podziękować tym, którzy każdego dnia otaczają naszych uczestników troską i miłością.
Na zaproszenie odpowiedziało większość zaproszonych opiekunów.
O godzinie 10:00 wszystkich przybyłych gości powitał nasz kierownik Marian Piech.
Następnie uczestnicy deklamowali wiersze i śpiewali piosenki. Uroczystą część uwieńczył moment wręczenia kwiatów rodzicom, oraz świec w kształcie serca. Był to moment bardzo wzruszający a zarazem bardzo podniosły. Życzenia wytrwałości oraz zdrowia i uśmiechu każdego dnia, składał również kierownik w imieniu swoim oraz instruktorów. Oczywiście nie mogło zabraknąć poczęstunku, była sałatka przygotowana przez uczestników, kawa i ciasto. Rodzice mieli okazję porozmawiać, podzielić się wrażeniami oraz wymienić spostrzeżenia.
W dniach 22-25.05.2016 odbyła się wycieczka do Wrocławia. Uczestniczyło w niej 33 uczestników, oraz 15 opiekunów (5 rodziców oraz 10 terapeutów). Wyjazd nastąpił 22 maja tj w niedzielę w godzinach południowych z Brzeska. W podróż wyruszyliśmy autokarem. Ok. godz 18-tej zostaliśmy zakwaterowani w Hotelu Royal zaledwie kilka metrów od płyty Rynku Starego Miasta. Po rozpakowaniu bagaży udaliśmy się na kolację do restauracji Impressa. Po kolacji udaliśmy się na Pergolę gdzie mieliśmy okazję podziwiać pokaz iluminacji fontann. Drugi dzień wycieczki zaczęliśmy od zwiedzania Stadionu Śląskiego wybudowanego na Euro2012. Dzięki Pani przewodnik, mieliśmy możliwość zobaczyć wszystkie miejsca na ogół niedostępne dla kibiców czyli szatnie, loże vipów oraz wejść po czerwonym dywanie na prawie samą murawę. Po obiedzie wyruszyliśmy w rejs statkiem po Odrze gdzie końcowym przystaniem był Ogród Zoologiczny gdzie spędziliśmy 4h.Trzeciego dnia wycieczki wczesnym rankiem pojechaliśmy obejrzeć Panoramę Racławicką. Panorama Racławicka to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło (15x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), „przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju. Po obiedzie czekał na nas już przewodnik który zabrał nas w podróż po najciekawszych zabytkach Wrocławia. Przez prawie dwie godziny zwiedzaliśmy miasto jeżdżąc zabytkowym tramwajem.
Resztę popołudnia spędziliśmy na pieszym zwiedzaniu Rynku oraz najciekawszych miejsc Wrocławia. Rynek wrocławski jest jednym z największych rynków staromiejskich w Europie. Oczywiście jak wszyscy zwiedzający i my również szukaliśmy słynnych krasnali. Wrocławskie krasnoludki umieszczane są na ulicach miasta od 2001 roku. Jest ich obecnie koło 150. Rzeźby są na tyle atrakcyjne, że utworzono specjalne wycieczki szlakiem krasnoludków. Ostatnim punktem zwiedzania wyspa Ostrów Tumski. Ostrów Tumski w X wieku był wyspą z drewnianym grodem, będącym siedzibą Piastów. Czwartego dnia po śniadaniu, mieliśmy czas wolny, w którym każdy zegnał się z Wrocławiem. Był zakup pamiątek i ostatnie zdjęcia.
Ok. godz 13-tej po obiedzie wyruszyliśmy w podróż powrotną do domu.
Dnia 31 maja 2016r. na łowisku w Drwini odbyły się VI Zawody Wędkarskie Osób Niepełnosprawnych. Zawody odbyły się z okazji dnia dziecka, a ich organizatorami był Zarząd PZW Bochnia Miasto. Do wędkarskich zmagań przystąpili uczestnicy z WTZ z Zawady Uszewskiej, Łyszkowic, Stróż, Krakowa, os. Górali, ŚDS z Muchówki, uczniowie z SOSW Bochnia, oraz wychowankowie z Domu Dziecka w Bochni. Łącznie w imprezie wzięło udział 120 osób. Wszystkie drużyny biorące udział w spotkaniu otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary – ceramiczne ryby oraz zestaw wędkarski. Dodatkowo każdy z zawodników otrzymał nagrodę indywidualną.
Na zaproszenie ŚDS z Brzeska wzięliśmy udział w IX Zawodach Wędkarskich Osób Niepełnosprawnych. Zawody odbyły się na zbiornikach „Trzy Stawy” w Brzesku. Organizatorem było Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy „Nadzieja” w Brzesku przy współpracy z Kołem Polskiego Związku Wędkarskiego (Okręg PZW Tarnów – Miasto Brzesko) oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Brzesku. W zawodach udział wzięli podopieczni z ŚDS z Brzeska, WTZ z Zawady Uszewskiej, ŚDS z Bochni, ŚDS z Muchówki, ŚDS z Ujanowic, ŚDS z Żegociny, ŚDS z Zagórzan oraz ŚDS z Lisiej Góry.
Rozlosowane zostały stanowiska łowieckie i każda trzyosobowa drużyna rozpoczęła rywalizację w łowieniu ryb. Atmosfera spotkania sprzyjała integracji osób niepełnosprawnych gdzie wszyscy przeżywali radość z współzawodnictwa wędkarskiego.
Nasi zawodnicy zajęli I miejsce drużynowo, II – ŚDS z Żegociny, a III – ŚDS z Zagórzan. Nagrodę specjalną dla najlepszego wędkarza zawodów zdobył nasz zawodnik – Paweł Gołąb.
Dnia 09.06.2016 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyła się IV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych zorganizowana przez Stowarzyszenie Dobroczynne „Iskierka Nadziei” działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie. W imprezie brali udział podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej, Domu Pomocy Społecznej w Brzesku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzeska i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzesku i Zawadzie Uszewskiej. Oficjalnego otwarcia Spartakiady dokonała Dyrektor Szkół Ponadgimnazjalnych Krzysztof Skwarło i Małgorzata Karpiel – Prezes Stowarzyszenia „Iskierka Nadziei” Nasz warsztat reprezentowali: Szymon Nieć, Paweł Gołąb, Andrzej Figiel, Anna Klimek, Bogdan Kazek, Joanna Kulas, Maria Papież. Nasi uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w rzucie do celu, toczeniem piłki po ósemce na czas, w strzale na czas do kręgli, sprincie na czas, układaniem klocków na czas, a także w konkurencji zręcznościowe slalom z piłką. Dobre przygotowanie i wysokie umiejętności naszych zawodników pozwoliły na zdobycie czterech złotych medali super sportowca. Po zakończonych konkurencjach przyszedł czas na posiłek i odpoczynek.
Na koniec imprezy wręczenie medali dokonała i pani Prezes Stowarzyszenia. „Iskierka Nadziei” Małgorzata Karpiel.
W sobotę 11 czerwca 2016r. po raz 18 w Stróżach, koło Grybowa odbyła się Letnia Spartakiada Dzieci i Młodzieży.
Wśród 24 warsztatów biorących udział w zawodach znalazł się także WTZ z Zawady Uszewskiej. Nasza drużyna liczyła osiem osób w tym 3 dziewczyny i 5 chłopców. Opiekunami grupy byli: B. Kuta, P. Maj, M. Wiśniowska, oraz kierownik WTZ M. Piech.
Impreza rozpoczęła się o godzinie 10:00 mszą św., a oficjalne otwarcie Spartakiady nastąpiło o godzinie 12:00 na stadionie Klubu Sportowego „Kolejarz” w Stróżach. Gospodarzem i głównym organizatorem imprezy była Fundacja Pomocy osobom Niepełnosprawnych w Stróżach. Wśród zaproszonych gości byli m.in. A. Kwiatkowski Szef Kancelarii Prezydenta Polski, Senator A.M. Anders oraz bp. A. Jeż. Honory gospodarza pełnił Senator St. Kogut. Uczestnicy spartakiady rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach m.in. w biegu pomiędzy przeszkodami, rzucie do kosza, w „grzybobraniu”, w „strong men” oraz przeciąganiu liny. Podczas imprezy można było zapoznać się z pracą Strażników Granicznych, wziąć udział w quizie kolejowym nagrodami, a także w konkursie plastycznym. Nasi podopieczni kolejny raz pokazali swoje umiejętności i ducha sportowego, zdobywając wiele nagród i zajmując dobre miejsca w rywalizacji z tak dużą liczbą sportowców. Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród ok. godziny 18:00 wystąpiła Orkiestra Reprezentacji Straży Granicznej z Nowego Sącza.
W dniu 16.06.2016 r. odbyła się XIII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami byli Stowarzyszenie ” Pomocna Dłoń” w Gnojniku oraz Warsztat Terapii Zajęciowej z Zawady Uszewskiej.
W Spartakiadzie wzięły udział Osoby Niepełnosprawne z WTZ Proszówki, WTZ Brzesko, WTZ Stróże, WTZ Siołkowa, WTZ Zawada Uszewska, , WTZ Dominikowice, WTZ Łapanów, WTZ Tarnów , WTZ Dąbrowa Tarnowska ,ŚDS Brzesko, SOSW Złota, DPS Brzesko. Spartakiada odbyła się w Parku w Gnojniku na obiektach sportowych. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Dyrektor PCPR w Brzesku Stanisław Lambert, , Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gnojniku Ewa Prus, Wicestarosta. Ryszard Ożóg, Adam Kwaśniak. Gości zaproszonych przywitała Pani Prezes Ewa Cierniak-Lambert oraz Kierownik WTZ Marian Piech.
Spartakiada rozpoczęła się o godzinie 10.00, a zakończyła o 14.00. Wszyscy biorący udział w spartakiadzie otrzymali napoje oraz gorący posiłek między rozgrywkami. Rozgrywano następujące konkurencje:
Konkurencje indywidualne:
-Rzut piłką lekarską- chłopcy
-Rzut woreczkiem do kosza- dziewczęta
-Łowienie ryby na czas- mieszane
Konkurencje drużynowe:
-Sztafeta 4 x 50 metrów.
-Piłki do celu -chustą animacyjną
Podczas rozgrywanych konkurencji uczestnicy z wielkim zaangażowaniem i chęcią walczyli o jak najlepsze wyniki. W tych zmaganiach pomagała aplauzem publiczność zebrana na trybunach. Po zakończonych zmaganiach sportowych przyszedł czas na podliczenie punktacji w poszczególnych konkurencjach. Trzy pierwsze miejsca w każdej konkurencji nagrodzono nagrodami rzeczowymi i pucharami. Wręczono także dyplomy poszczególnym grupom przybyłym na Spartakiadę za udział w zawodach.
W dniu 6 października 2016r. odbyła się wycieczka do Ojcowa. Grupa 50 osobowa wyruszyła z Brzeska o godzinie 8:00 aby już na 10:00 dotrzeć do zamku w Pieskowej Skale gdzie kustosz jakże interesująco przedstawił nam nie tylko historię ale także skarby tego pięknego zamku. Następnie udaliśmy się na obiad a po nim poszliśmy z przewodnikiem do jaskini Łokietka. Przejście węższymi szczelinami w skałach podczas półmroku w towarzystwie nietoperzy było wielkim przeżyciem nie do zapomnienia. Po wyjściu z jaskini wyruszyliśmy w szlak turystyczny zwiedzając piękno Ojcowskiego Parku Narodowego. Przewodnik opowiadał i pokazywał unikalną roślinność, piękno skał. Wyjątkowym zakończeniem zwiedzania było przejście bramą Krakowską. Uczestnicy wycieczki pełni pozytywnych wrażeń wrócili wieczorem do domu.
W sobotę dnia 08.10.2016 r. odbyła się Jesienna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Stróżach. Tym razem impreza przebiegała na obiektach nowo otwartego klubu sportowego, organizatorami rozgrywek sportowych byli Fundacja Osób Niepełnosprawnych w Stróżach, kierownik, pracownicy i wychowankowie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Stróżach.
Uroczystość rozpoczęto Mszą św. następnie dokonano uroczystego otwarcia przez Ministra Sportu – Witolda Banke, któremu przewodniczył gospodarz – Senator Stanisław Kogut. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Minister Skarbu Jan Duda, starosta nowosądecki Marek Pławiak, Marta Mordarska dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz sponsorzy.
Organizatorzy spotkania zadbali o to by każdy z uczestników mógł sprawdzić swoje umiejętności. Jak co roku tak i tym razem emocji nie brakowało. W konkurencjach wpisane zostało: kręcenie hula-hop, rzut piłką rugby, kapkowanie piłką, rzut kulą, sztafeta 4×50, a także tor przeszkód, przeciąganie liny.
W konkurencjach nasi uczestnicy zdobyli wysokie miejsca na podium, w konkurencji drużynowej, sztafecie uzyskaliśmy III miejsce. Kolejną konkurencją tym razem indywidualną w której Beata Zych uzyskała II miejsce było, kręcenie na czas hul-hop.
Podczas rozgrywanych zawodów uczestnicy z wielkim zaangażowaniem walczyli o jak najlepsze wyniki. Po zakończonych zmaganiach sportowych przyszedł czas na wręczenie pucharów i dyplomów. Oficjalnego wręczenia nagród dokonał senator Stanisław Kogut.
W Dniu 16 listopada grupa uczestników wraz z panem kierownikiem i opiekunami udali się w godzinach rannych do Bochni, gdzie uczestniczyliśmy w XI Spartakiadzie Strzeleckiej zorganizowanej prze WTZ Proszówki. Zawody rozpoczęły się na strzelnicy I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni ,w których udział wzięły osoby z dysfunkcjami intelektualnymi uczęszczające do Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Spotkanie zorganizowane zostało dzięki współpracy WTZ Proszówki ze Starostwem Powiatowym w Bochni, I Liceum Ogólnokształcącym, Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Specjalnej Troski „Amicus Hominis” oraz osobami prywatnymi.W spotkaniu uczestniczyli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z:
Łapanowa, Łyszkowic, Siołkowej, Stróż, Zawady Uszewskiej, Krakowa, os. Górali,
oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkoln-o Wychowawczego w Bochni.
Nasi podopieczni w zawodach zdobyli miejsca na podium:
Klasyfikacja drużynowa
II miejsce WTZ Zawada Uszewska łączna ilość punktów 437
Klasyfikacja indywidualna:
I miejsce Janusz Widlak WTZ Zawada Uszewska
III miejsce Krzysztof Rachwalski WTZ Zawada Uszewska
15 grudnia 2016r. w Domu Strażaka w Gnojniku miała miejsce niecodzienna uroczystość- poświęcenie naszego nowego busa, oraz spotkanie opłatkowe uczestników , rodziców , opiekunów i zaproszonych gości.
Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Św. Marcina w Gnojniku. Następnie przed budynkiem remizy OSP ks proboszcz .Marian Zapiór dokonał poświęcenia autobusu. Wstęgę przecięli Starosta Brzeski Andrzej Potępa, Prezes Stowarzyszenia Pomocna Dłoń Ewa Cierniak-Lambert, nasza uczestniczka Renata Sosnowska i Kierowca Ryszard Stec.
Potem zaproszeni goście udali się na Spotkanie Opłatkowe. Wśród zaproszonych gości byli: Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON Maria Mordawska , Radny Wojewódzki Adam Kwaśniak, Starosta Andrzej Potępa, Vice starosta Ryszard Ożóg, Dyrektor Stanisław Lambert, z-ca Magda Twaróg, Katarzyna Ciochoń -pracownik PCPR odpowiedzialny za współpracę z PFRON, Wójt Gminy Gnojnik Sławomir Paterek, Przewodniczący Rady Gminy Janusz Zych, radni Gminni Krystyna Jaroszek i Ryszard Wolak. Sołtysi im.in.. Anna Stolarczyk, Halina Krakowska i Artur Seniuk, Księża proboszcz z Gnojnika ks. Marian Zapiór, proboszcz z Uszwi ks. Jan Kudłacz i Diecezjalny duszpasterz osób niepełnosprawnych ks. Waśko, dyrektor SDŚ z Brzeska Jolanta Piech.Pani ,Angelina Czyżycka -CMC, Zarząd Stowarzyszenia w tym Katarzyna Strzesak i Justyna Bakalarz i Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Bartłomiej Gogola także uczestnicy warsztatu wraz z opiekunami oraz pracownicy WTZ. Były podziękowania dla sponsorów, życzenia z okazji spotkania świąteczno-noworocznego, przemówienia zaproszonych gości z gratulacjami dla Stowarzyszenia z okazji zakupu nowego samochodu. Miłym akcentem było oficjalne przekazanie przez Prezes Stowarzyszenia Ewę Cierniak-Lambert i Skarbnika Katarzynę Strzesak kluczyków do nowego samochodu na ręce kierowcy Ryszarda Steca. Wraz z kluczykami przekazano breloczek ze św. Krzysztofem /patronem kierowców/ofiarowanym przez sołtysa Gnojnika Annę Stolarczyk. Uczestnicy wraz z terapeutami zaśpiewali kolędy, nadając spotkaniu świąteczny klimat. Imprezie towarzyszyła wystawa przepięknych prac wykonanych przez uczestników WTZ, wiele prac sprzedano. Goście wraz z życzeniami otrzymali piękne stroiki wykonane przez uczestników. Zakup nowego samochodu dla WTZ było możliwe dzięki dofinansowaniu przez PFRON w kwocie ponad 172tys.zł, pozostała kwota około 100 tys.zł to wkład własny Stowarzyszenia.