ROK 2005

Spotkanie opłatkowe organizowane przez Warsztat Terapii Zajęciowej Zawada Uszewska

Występ uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej u pensjonariuszy w Domu Pomocy Społecznej w Porąbce Uszewskiej.

Konkurs Recytatorki w MOK-u w Brzesku. Wyróżnienie dla uczestniczki Bernadety

Udział uczestników WTZ w Zintegrowanej Zimowej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Ptaszkowa 2005. W spartakiadzie tej nasi uczestnicy zdobyli III i IV miejsca oraz nagrodę rzeczową w postaci opiekacza.

Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową zorganizowany przez MOK w Brzesku.

Jajko Wielkanocne wykonane z rożnych nasion (jajko z kaczkami na zielonej podstawce) zdobyło nagrodę w postaci gry planszowej oraz dyplomu.

V Mała Paraolimpiada Pływacka w Bochni.

Uczestnicy zdobyli II i IV miejsce. II miejsce zdobyła Iwona w konkurencji pływanie z deska, IV miejsce jest to wyróżnienie dla całej grupy w konkurencji w ciągnięciu dętki na wodzie

Majówka z witaminkąw Złotej 12.05.05r.

Uczestnicy naszego WTZ wzięli udział w wielkiej majówce zorganizowanej przez wychowanków i kadrę Ośrodka Szkolno- Wychowawczego ze Złotej.

W dniu 16.05.05r. na terenie Warsztatu odbyło się spotkanie integracyjne – ognisko w ramach projektu socjalnego realizowanego przez słuchaczki Niepublicznej Szkoły Biznesu w Bochni. W spotkaniu oprócz naszych podopiecznych udział wzięła młodzież wraz z dyrekcją Publicznego Gimnazjum w Gnojniku.

II Ogólnopolski Piknik Muzyczny w Trzebini 28.05.05r.

Uczestnicy naszego Warsztatu przedstawili tam fragment spektaklu pt. „Pamiętajcie o ogrodach”. Występ spotkał się z uznaniem jurorów – zdobyliśmy III miejsce.

VI Integracyjna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Brzesku 01.06.05r. Dziewczęta reprezentujące tam nasz Warsztat zdobyły III miejsce w sztafecie.

 

Letnia Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Stróżach 04.06.05r.

Uczestnicy naszego Warsztatu brali tam udział w kilku konkurencjach. W jednej z nich – strzale na bramkę, Janusz W. zajął II miejsce.

W czasie gdy przeprowadzano konkurencje sportowe oceniano również nasze prace plastyczne w ramach konkursu plastycznego. Spośród sześciu równorzędnych pierwszych miejsc dwa przypadły naszym podopiecznym Annie K. i Katarzynie C.

VI Tydzień Osób Niepełnosprawnych „Spotkajmy się mimo wszystko” na rynku w Krakowie 05.06.05r.

Celem wyjazdu na tą imprezę była promocja naszego Warsztatu oraz prezentacja prac wykonanych przez naszych podopiecznych.

III Integracyjna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Gnojniku 12.06.05r. Spartakiada ta została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” oraz nasz Warsztat. Wzięło w niej udział pięć zaproszonych warsztatów:
z Podolan, Proszówek, Łapanowa, Siołkowej, Trzebini. Zaproszony został także Dom Dziecka z Jasienia.

III Międzynarodowy Festiwal Piosenki I form Twórczych Osób Niepełnosprawnych w Podolanach 18.06.05r.
W festiwalu tym brały udział 24 zespoły z róznych regionów Polski. Nasi uczestnicy zaprezentowali tam spektakl słowno – muzyczny „Pamiętajcie o ogrodach”. Podopieczni wzięli także udział w zorganizowanych tam zawodach sportowych. Jedna z naszych uczestniczek zdobyła tam III miejsce w konkurencji rzut do celu. W klasyfikacji ogólnej nasz Warsztat zajął też III miejsce.

Otwarcie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie 02.09.2005r.

Inauguracja nowego roku szkolnego połączona z otwarciem kompleksu budynków szkolnych stała się okazją do prezentacji dorobku naszego WTZ.

II Sportowe Spotkanie Integracyjne w Łapanowie 10.09.05r.

Uczestnicy wzięli tam udział w kilku konkurencjach sportowych, dwoje z nich zdobyło wysokie miejsca. Anna B. w rzucie woreczkiem do celu I miejsce i Szymon N. w biegu z przeszkodami I miejsce i rzucie do kosza II miejsce.

Zintegrowana Jesienna Spartakiada w Stróżach 17.19.05r.

Do udziału w niej zaproszono również i nasz Warsztat. Nasi uczestnicy we wszystkich konkurencjach wykazali się duża zwinnością i prezencją.

Pożegnanie Lata w Jasieniu 21.09.05r.

Uczestnicy naszego Warsztatu oprócz udziału w zabawie z okazji pożegnania lata uczestniczyli także w zawodach sportowych oraz w konkursie plastycznym. Zdobyliśmy tam I miejsce w konkurencji drużynowej – podbijanie piłki wywalczyli Maria P., Janusz W., Daniel W., oraz także I miejsce w konkursie plastycznym „Jesienny bukiet” – Tadeusz W.

Konkurs twórczości Artystycznej Krakowskich Spotkań Artystycznych GAUDIUM 27.09.- 30.09.2005r. Do konkursu scenicznego przystąpiło 51 zespołów wśród nich znalazł się także nasz Warsztat. Nasi podopieczni zaprezentowali tam program „Pamiętajcie o ogrodach”, oraz zaprezentowaliśmy nasze prace plastyczne na wernisażu.

Święto Latawca w Brzesku 06.10.05r.

Do udziału w tym święcie zaproszony został i nasz Warsztat. Przeprowadzono tam konkurs na najlepiej latającego latawca. Piękny lot oraz pomysłowe wykonanie latawców przez pracownie stolarską i plastyczną przyniosły nam I miejsce.

W dniu 18.11.05r. Warsztat zorganizował I Małopolski Turniej Osób Niepełnosprawnych w Kręglach Klasycznych. Do udziału w tym turnieju zaproszono dziesięć zespołów reprezentujące Warsztaty z terenu Małopolski.

26.11.2005r. odbyło się uroczyste oddanie i poświęcenie nowego samochodu do przewozu uczestników oraz I rocznica działalności naszego Warsztatu. Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy rozumiejąc potrzeby osób niepełnosprawnych, przyczynili się do zakupu tegoż samochodu.

W grudniu nawiązaliśmy kontakt z młodzieżą szkolną z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzesku. Pierwsze spotkanie integracyjno-opłatkowe odbyło się 19.12.2005r. w budynku szkoły.