Pierwszy Przegląd Grup Kolędniczych – 01.02.2012

Dnia 01.02.2012 Warsztat Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej zorganizował po raz pierwszy Przegląd Grup Kolędniczych. Do uczestnictwa zaproszeni zostali uczestnicy WTZ-tów oraz Środowiskowych Domów Samopomocy m.in.: WTZ Dominikowice, WTZ Proszówki, WTZ Łapanów, WTZ Dąbrowa, WTZ Dębica, WTZ Łyszkowice, ŚDS Żegocina, ŚDS Nowy Sącz, ŚDS Brzesko, ŚDS Korzeniów . Wśród zaproszonych gości byli: Ks Jan Kudłacz, sekretarz Gminy Gnojnik Pani Anna Rachwalik, dyrektor Gminnego Centrum Kultury Pani Ewa Świerczek, oraz sołtys Zawady Uszewskiej Pan Jan Robak.
Mimo dużego mrozu atmosfera podczas występów była naprawdę gorąca. Różnorodność programów artystycznych , kostiumów tworzyła niebywały klimat. Każdy uczestnik miał zapewniony gorący posiłek oraz herbatę z sokiem malinowym.
Przegląd miał na celu promocję twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych, poprzez prezentację dorobku artystycznego, uzyskanego w ramach terapii zajęciowej. Wszyscy, na co dzień spotykamy się i współpracujemy z tą grupą osób, jesteśmy ich rzecznikami: sposób w jaki o nich mówimy, w jaki spędzamy wspólnie wolny czas pozwala innym wyrobić sobie zdanie o ich możliwościach i ograniczeniach. To wielka odpowiedzialność, bo osoba niepełnosprawna walcząc o akceptację, jest mniej krytyczna i zrobi wszystko co pozwoli jej zyskać akceptację. Wychodząc z inicjatywą rozpoczynającą cykl przeglądów grup kolędniczych Warsztat Terapii Zajęciowej, chcą pokazać jak wiele serca i pracy wkładają i podopieczni i opiekunowie tych placówek w realizację występów scenicznych. Dla osób niepełnosprawnych występy na takich przeglądach bywają zabawą w bycie aktorem. Mamy nadzieję, że kontynuując zaczęte przedsięwzięcie, spotkamy się z równie wielkim entuzjazmem i gorącą aprobatą co pozwoli nam z każdym rokiem coraz lepiej organizować przeglądy.