Cykl imprez muzycznych – kwiecień 2007r.

Pracowicie oraz pod znakiem sukcesów upłynął dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej miesiąc kwiecień.
Cykl imprez muzycznych rozpoczęliśmy udziałem w Przeglądzie Piosenki Amatorskiej lata 60/70/80 pod hasłem „Dawnych wspomnień czar” zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. Celem imprezy było stworzenie możliwości konfrontacji dorobku artystycznego solistów i zespołów muzycznych oraz promowanie twórczości muzycznej. W konkursie tym wzięło ponad 30 solistów oraz kilka zespołów muzycznych. Nasz Warsztat reprezentowała Barbara Kargol która wykonała piosenki – „Hiszpański walczyk”z repertuaru J. Połomskiego oraz „Orkiestry dęte” z repertuaru H. Kunickiej. Jej występ został owacyjnie przyjęty przez publiczność. W klasyfikacji ogólnej Warsztat został wyróżniony przez Jury konkursu.
W dniu 21 kwietnia odpowiadając na zaproszenie Chrzanowskiego Ośrodka Kultury, grupa teatralna działająca przy WTZ wzięła udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Integracyjnym organizowanym pod patronatem AnnyDymnej. Na deskach sceny w Chrzanowskim Ośrodku Kultury wystąpiły 54 zespoły z terenu całej Polski. Nasi artyści przedstawili program sceniczny pt. „Samarytanin”. Po występach wszyscy uczestnicy konkursu udali się na paradę z transparentami ulicami Chrzanowa. Po powrocie ogłoszono wyniki Festiwalu i dla nas ogromne zaskoczenie. Nasz program został wyróżniony.
W dniu 26 kwietnia w Łapanowie odbył się II Międzywarsztatowy Konkurs Piosenki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się mi.inn. Dyrektor PFRON pan Tadeusz Mękarski i Starosta Bocheński pan Jacek Pająk. W konkursie udział wzięli uczestnicy reprezentujący Warsztaty Terapii Zajęciowej Polski Południowej. Nasz Warsztat reprezentowała grupa muzyczna w składzie: Basia Kargol, Asia Kulas, oraz Wiola Kukla Po otwarciu Konkursu przez Kierownika WTZ w Łapanowie panią Barbarę Borowiec rozpoczęła się część konkursowa. Jury konkursu stanowili muzykoterapeuci z poszczególnych Warsztatów. Po zakończeniu części konkursowej wszyscy posilili się pysznym obiadem. W czasie gdy podziwialiśmy zdolności kulinarne pracowni Gospodarstwa Domowego Jury intensywnie pracowało aby ocenić poszczególne grupy. Ocenie podlegały: dobór repertuaru, technika wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny. W czasie ogłaszania wyników okazało się, iż nasza grupa została najwyżej oceniona zdobywając I miejsce w konkursie. Impreza zakończyła się wspólnym grilowaniem.
Sukcesy te możliwe są dzięki dużemu zaangażowaniu kadry na co dzień opiekującej się grupą teatralno – muzyczną tj pani Marii Hajduk i pana Edwarda Pabiana. Przedstawienia które wystawiamy zazwyczaj są przedstawieniami autorskimi. Mobilizującym dla nas jest to, iż coraz częściej otrzymujemy zaproszenia do udziału w przeglądach w których z powodzeniem rywalizujemy z osobami pełnosprawnymi. Dodatkowo do pracy mobilizuje nas fakt, iż zaproszenia do udziału w przeglądach docierają do nas z coraz bardziej odległych zakątków kraju gdzie czujemy się w pewnym sensie reprezentantami naszego regionu.