62/XVIII Zintegrowana Zimowa Spartakiada Dziecięca w Ptaszkowej – 18.02.2017

62/XVIII Zintegrowana Zimowa Spartakiada Dziecięca w Ptaszkowej
Dnia 18 lutego 2017 roku wzięliśmy udział w kolejnej Zintegrowanej Zimowej Spartakiadzie w Ptaszkowej. 62 raz w zawodach brali udział uczniowie z pobliskich szkół, a po raz XVIII uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Po raz pierwszy zawody zostały rozegrane na terenie Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Piękny budynek CSZ ze wspaniałym zapleczem, stadion sportów zimowych oraz rewelacyjnie przygotowane trasy biegowe to obecnie bardzo mocne atuty Ptaszkowej w rozgrywaniu podobnych zawodów. Podkreślali to zaproszeni na Spartakiadę goście: Senator Stanisław Kogut, poseł Arkadiusz Mularczyk, wicestarosta Antoni Koszyk, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Tomasz Wieczorek, wielokrotna Mistrzyni Polski w biegach narciarskich Marcelina Marcisz.
Organizatorem zawodów , jak co roku, był Parafialny Klub Sportowy „Jaworze”. O ciepłą herbatkę, grochówkę, bigos czy kiełbaskę z grilla zadbało Koło Gospodyń Wiejskich. Zawodnikami z WTZ opiekowali się nauczyciele i wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie. Porządku na placu Spartakiady oraz jego otoczeniu dbali druhowie OSP Ptaszkowa.
Spartakiada rozpoczęła się Mszą Św. sprawowaną przez dyrektora Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu ks. dr. Marcina Kokoszkę oraz ks. proboszcza Józefa Kmaka.
Zawodnicy z naszego Warsztatu wywalczyli w konkurencji zjazd na ślizgu I miejsce – Janusz Widlak oraz Daniel Wągroda i III – Beata Zych i Maria Papież.
W godzinach popołudniowych wróciliśmy do domu. Najważniejsza w tym dniu była świetna zabawa na świeżym powietrzu, której towarzyszyło mnóstwo pozytywnych emocji.